Inspektorka Lindholmová odmítá vzdát případ Grety a Larissy z Běloruska a dalších znásilněných a zavražděných žen. Zjistí, že Hajo Kaiser, který večírek pořádal, skupuje sociální byty, protože na jeho popud bude schválen zákon o deregulaci těchto bytů. Pak na nich vydělá nejen on, ale i ti, kteří mu pomáhají. Charlotte se podaří vypátrat, že Larissa je v jednom nevěstinci u Hannoveru. Dívka se však bojí vypovídat... (oficiálny text distribútora)

joelly01

No tak tohle uz bylo nudne a nesmyslne uspavani hadu. 70 minut se tam nedeje skoro vubec nic, jen si tam kazdy navzajem mluvi diry do hlavy a najednou poslednich 20 minut velka akce, vse do sebe zapadne aby nastal v podstate happy end a pravda a laska zvitezila nad lzi a nenavisti. Prvni dil prumer, druhy dil "tlacba": Vedet ze dvojka je tak slaba tak me ani nenapadne cumet na prvni dil. ()

Kakho-oto

Pokračování dílu Holky na odpis je o poznání slabší. Navíc zde není skoro vůbec k vidění Emilia Schüle, která byla ozdobou prvního dílu. Jak zde napsali jiní: vyšetřování ve Zlatém náramku je celkem nudné, moc se toho neděje, až nakonec přijde rychlé a velmi překvapivé rozuzlení. Případ skončil až příliš nepravděpodobným happy endem. ()

mosem

Tahle detektivky nikdy nebude patřit do zlatého fondu. Především část, odehrávající se v Bělorusku je uvěřitelná stejně jako bondovka. K tomu porušování, či téměř znásilńování, zákona pro dobrou věc, které je kryté nadřízenými, nevysvětlené pozadí Janova afrického traumatu...Závěr, ve kterém hlavní strůjce zůstává nepotrestán, však při vší neuvěřitelnosti scén vyznívá až přiliš realisticky. Každopádně hezká relaxačka. ()

Crocuta

"Zlatým náramkem" se uzavírá případ, který začal v předchozím dílu "Holky na odpis". V tomto pokračování se to hemží nepravděpodobnými šťastnými náhodami a dobro vítězí nad zlem až kupodivu hladce, obzvláště ve srovnání s předchozí bezvýchodnou epizodou. Z komisařky Lindholmové se krom toho začíná stávat čím dál víc pěkná semetrika, která nešetří arogancí a siláckými gesty, takže mne začíná poněkud srát. Ale hannoverskou řadu "Místa činu" mám jinak rád a tak jí dám ještě šanci. A navíc - téma obchodu s lidmi, tak jak je podáváno zde (dodávky dívek pro VIP večírky, jejich znásilňování a následná likvidace, to vše s vědomím a pod ochranou společenské smetánky), není bohužel nic vycucaného z prstu a má to nejeden reálný předobraz. Kdo nevěří, ať si zadá do googlu třeba heslo "affaire Alégre"... ()