Kdo zachrání prokletou princeznu z moci ďábla? Bezdětný královský pár (L. Krbová a K. Roden) marně prosí Boha o dítě. Netrpělivý král o ně tedy požádá samotného ďábla. Zanedlouho královna porodí překrásnou dcerušku (J. Schneiderová), která však velmi mladá náhle zemře. Královští rodiče jsou přesvědčeni, že princezna jen usnula. Uloží ji v zámecké kapli a její spánek dají střežit. Hrozné věci se tu ale odehrávají o každé půlnoci a žádný strážce už nemá odvahu překročit práh kaple. Najde se odvážný mládenec, který by princeznu ohlídal a vrátil ji do života? (Česká televize)

P3tulQa

Nejdu sem psát recenzí. Spíš hledám někoho, kdo si to pamatuje jako já... když jsem byla dítě, tak jsem tuto pohádku viděla a nemohla z ní spát. Hrozna, posedlá princezna, co cupuje každého, kdo vejde k ní do kaple. Právě si to pamatuji takhle...Jak ti vojáci každé ráno přišli a byla tam totální spoušť. Nemohla jsem z toho spát. Teď nedávno, jsme na to koukali s babičkou a jediná děsivá scéna tam byla, když tam její zachránce přišel s křídou, lehl si do rakve a ona byla vysvobozena.. zůstali jsme na to koukat, poněvadž si to pamatujeme jinak. Vybavují si, jak se u ní střídali zachránci a ona je cupovala. Kdežto teď, to tam vůbec nebylo. Proto se ptám, zda si to takhle vybavuje i někdo jiný? :D ()

Eruwen

Poněkud morbidní pohádka, řekněme, takový dětský hororový snímek. Plno mrtvol a děsivých scén. Navzdory tomu, děti mají děsivé příběhy rády, ačkoli si rodiče myslí, že pro děti jsou nejlepší pohádky s bílými králíčky a koťátky a tak.. Já jsem tuhle pohádku jako malá milovala právě pro tu děsivost, která v pohádkách moc nebývá - snad kromě "Aničky s lískovými oříšky", kde má dotyčná příšernou masku ovčí hlavy a to je teda o dost děsivější než mrtvá princezna v rakvi.. Každopádně všechno dobře dopadne a to je hlavní.. :) ()

Nugat

Ještě, že nejsem dítě, opravdu horor, ale celkem koukatelné. Jinak předlohy se drží, pohádky Boženy Němcové jsem jako dítě četla a do dnes je to moje nejstrašidelnější čtení. ()

Kontryhelka odpad!

Miluji pohádky Boženy Němcové. Ale tenhle paskvil, natočený ve studiu tak příšerně, že spíš než klasická pohádka je to horor, ale zpracováním a šíleným výběrem herců. Stará koza Schneiderová a mladíček Brousek - no to je fakt paráda, kterej blb dal tyhle dva dohromady. Urážka klasického a krásného národního díla. ()

Cesty timem

Mohlo to být lepší, ale ve srovnání s novějšímu pohádkami ještě lepší úroveň.... Nejlepší podání bylo četbou mého dědy za mého dětství. Děda už byl možná docela otráven, protože tohle byla moje nejpohádka a chtěl jsem ji každý den. Kolikrát byla čtená, to už opravdu neumím ani odhadnout :-) ()

janejudyjune

Mrtvá princezna, která o půlnoci vraždí své strážce? Kdybych tuto pohádku viděla jako malá, asi bych z ní měla noční můry, ale teď jsem se dobře bavila a myslím, že předčí i lecjaký horor. Dějem mi hodně připomíná Vij od Nikolaje Vasilijeviče Gogola. ()