Kdo s kým, o čem, pro koho

(relácia)
všetky plagáty

Hudebně zábavný pořad s písničkami na vylosovaná témata. Pořad moderují Vladimír DvořákLuděk Nekuda. (Česká televize)

Ej Hlemýžď

Tento vydařený pořad jsem měl rád a vždy jsem se na něj těšil, dávali ho asi 1x za 3 měsíce. Jak píše Snorlax o písničce Montér Václav, tak na ní si J. Jelínek uřízl pořádnou ostudu, protože neuměl text, což dost nelibě nesl konferenciér toho pořadu V. Dvořák, který byl zrovna autorem toho textu. Přinutil ho píseň zopakovat, ale dopadlo to stejně, ne-li hůře.Zkrátka stupňující se trapnost. Teprve na 3. pokus, když J. Jelínkovi přinesli knížku či sešit s textem, se mu to podařilo. Inu, kouzlo přímého přenosu se plně ukázalo. V. Dvořák byl vynikající textař, napsal spoustu písní, ale tuto písničku bych jako vynikající v žádném případě neklasifikoval a vcelku právem upadla v zapomenutí. Ukázku písničky možno zhlédnout zde: https://www.supraphonline.cz/album/104776-nejvyznamnejsi-textari-ceske-popularni-hudby-vladimir-dvorak?trackId=1301403 ()

Aky

Zajímavý pořad, v němž se losovalo, který textař se kterým autorem hudby napíše písničku o předem daném názvu, a kdo ji do příštího vydání nazpívá. Vznikla tak celá řada zajímavých písniček, které by bez tohoto "přinucení" nikdy nevznikly. ()

Snorlax

Dvořák s Nekudou byli nevyčerpatelnou studnicí dobrých nápadů, díky tomuto vznikla nejen spousta zajímavých písniček, ale i nezapomenutelných zážitků. Například na smutně psí pohled Jiřího Jelínka, který byl vylosován jako interpret písně o montéru Václavovi (či jak se ten dobrý pracovník jmenoval). ()