Vraždy mezi muškáty

• Nemecko Mord mit Aussicht
Nemecko, (2008–2024), 41 h 10 min (Minutáž: 45–50 min)

Tvorcovia:

Marie Reiners

Caroline Peters, Bjarne Mädel, Petra Kleinert, Hans Peter Hallwachs, Max Gertsch, Sophie Rois, Christoph Maria Herbst, Friederike Frerichs (viac)

Komisařka Sophie Haasová je z Kolína přeložena na venkov, kde nastupuje jako vedoucí inspekce. Počáteční šok z místních poměrů je značný. A nejen na její straně. Zvlášť když se rozhodne objasnit staré případy. (TV Prima)

pupidup

Skvělý seriál na nedělní rána při kafíčku. Tyhle seriály mám ráda - jako třeba i Big Bena. Je v nich krimi zápletka, soukromé vztahy, ale i humor, kdy si Němci sami ze sebe dokáží dělat srandu - to se u nás moc nevidí. Postavy jsou potom tak nějak "lidštější". Také většinou v atraktivní prostředí (u Big Bena to byla malebná bavorská vesnička). A to kvituji. Takže se u toho náramně bavím v dnešním filmovém "tragisvětě" je to světýlko v tunelu. ()

Lvísrdce

Na začátku se mi serial vůbec nelíbil, je takovy o ničem. Ale pak jsem přišel na chuť těm komickým, schématickým postavičkám německého venkova. Koncepčně mi to hodně připomíná serial Big Ben, jen je to víc do humoru, bez lokálně politických a klerikálních motivů ()