V bytě u přístavu je zastřelena dívka, která sledovala neznámého muže na jachtě. Vrah si odnesl její kameru i notebook. Na místě činu našla policie ale také flash disk, na kterém jsou fotografie sledovaných osob. Jednou z nich je i G. Callen... Callen mrtvou dívku poznává. Je to ta samá dívka, kterou viděl těsně předtím, než ho tenkrát postřelili. Pokoj měla v bytě pronajatý načerno. Kensi se z domovníka podaří dostat záběr z bezpečnostní videokamery. Je na něm vidět vrah. Obličej si ale šikovně zakrýval. Zřejmě je to profík. Flashku, ukytou v dívčině čepici však přehlédl, stejně jako fakt, že si dokumenty zálohovala na webovou úschovnu dat. Mezi složkami je i jedna pojmenovaná „Cossack“. Tu Callen také okamžitě poznává. Byl to název operace proti ruské mafii, na které dělal před deseti lety spolu s CIA. Šlo o dodávky ropy z Ruska do Evropy. Někdo si za to nechával platit a on s kolegy měli přijít na to kdo. Jenže někdo je prozradil, a mafie zavraždila Ethana Stanhopa i Rickyho Taylora. Callen byl jediný, kdo útok přežil. (TV Prima)