Assassino ha le mani pulite, L'

• Taliansko Omicidio per vocazione (neoficiálny názov) (viac)
všetky plagáty

Na francouském venkově je přejet vlakem starý muž. Ukazuje se, že zanechal značnou pozůstalost svému nejmladšímu synovi, kterou chlapec může obdržet až po dosažení zletilosti. Než k tomu může dojít, je zavražděn. Dříve, než se to dozvědí ostatatní, zbývající soupeři o dědictví se začnou rvát o zisk. Dokáže policie zastavit vraha dříve, než bude vesnice krvavě zbarvena? (Karlos80)

Karlos80

Giallo v té době ještě nebylo na vrcholu, ač se mohlo už dávno pyšnit některými zásadními kousky. Tento neprávem zapomenutý film nebyl špatný ale ani nikterak originální (intrikářský příběh se odehrává ve Francii a točí se okolo velkého dědictví, které bylo v samotném žánru poté ztvárněno a zfilmováno ještě několikrát lépe i hůře), i přes posledních oslnivých cca dvacet minut, mě nedokázal moc zaujmout a strhnout, tak jak bych si přál, atmosféra nebyla zas až tak velká, vražd nebylo málo, všechny ale mimo obraz a spíše na svou dobu ještě decentní, filmu zřetelně chyběla i nějaká větší herecká persona, ač celý herecký ansábl fungoval docela dobře. Mladičká Femi Benussi ač krátce nahá, tak více zazářila až v příštím novém desetiletí. Hudební doprovod (sk.Torrosi) velmi kvalitní a vzrušující. Celkově nic pamětihodného, časově však unosného, doporučeno giallo fandům, kteří nemají příliš veliké nároky, pro jejich žánrovou kompletaci tahle giallo raritka jistě přijde vhod. ()

Campbell

Průměrné ranné giallo které mě celkem bavilo ale přišlo mi to spíše jako krimi. Začátek je solidní a je tu pár solidních scén. Atmosféru film má solidní a dokáže bavit i když se film odehrává skoro jen na jednom místě. Hlavním problémem filmu je podle mě konec a strašně nezajímavej prostředek. A ještě pár blbostí jako že retardovanýmu synovy je nějakých 21 let a při tom ho hraje 50-letý ale jinak celkem spokojenost, ale spíše jen pro fanoušky gialla nebo krimi. ()

pepua

Příběh se točí okolo velkého dědictví, které rodina zesnulého zdědí jakmile adoptovaný a retardovaný syn dosáhne 21 let, což má být za tři roky. A tak dlouho samozřejmě z pozůstalých nikdo čekat nechce… Giallo mánie v roce 1968 teprve pozvolna nabírala obrátky a tento film nad průměr žánru nijak nevybočuje, ale v podstatě mu ani nemám co vytknout, pobavil jsem se, lepší 3*. ()