Mladičká Vanina odjíždí s kamarádkou na prázdniny na Sardinii, kde se zcela spontánně rozhodne věnovat své panenství prvnímu muži, kterého tu na pláži potkala. Je myšlenkou tak posedlá, že ani nehodlá zjišťovat jméno dotyčného. Trauma, jež utrpěla v dětství, se ale znovu dostává na povrch. (dopitak)

Karlos80

- POZOR SPOILER - Skromný, lehce erotický dramatický příběh, o mladé dívce která trpí traumatem z dětství, kdy se jako dítě stala svědkem znásilnění a vraždy své matky. Tato její děsivá minulost v ní pro nadcházející roky zanechala emoční a citové šrámy, které ji brání v navázání a rozvoji běžného partnerského vztahu. Divoká dovolená s kamarádkou na Sardinii jako podnět k probuzení sexuálních pudů a dobrovolnému odstranění traumatu z dětství! Po dějové stránce nic nového pod sluncem, podobný děj byl zfilmován mnohokrát v historii kinematografie, ale zde se šlo trochu jinou cestou než normálně. Zaujala mě ale překrásná Carole André - téměř ideální charakter pro tuto roli, našlo se tu pár hezkých scén (Carole za úsvitu nahá a pokrytá zlatem, plavání s kamarádkou, procházky atd). Co se mi líbilo? Ta zcela určitě krásná scénérie (Sardinie - město Siniscola) kde se točilo je skutečně malebná, některé dobré záblesky a zobrazení místního života, kultury a zvyků, jako celek ale tak nějak bez chuti, připadalo mi to takové strohé, nijaké a prázdné (na 70"s docela unavené), film je až příliš obtěžkán řadou dialogů a monologů, na úkor zajímavějšího vývoje děje. ()

dopitak

Letní film! Carole André nakonec svlečená, ale s její blonďatou přítelkyní Christine Caron si režisér před kamerou pohrál, divákovi ji nabízí, ale jen za vitrínou. Film, v němž se toho moc neděje, je rámován nepříliš zřetelnou rodinnou tragédií, posun o dvacet let dál, a už dospělá Vanina by si ráda zasouložila, ale jaksi když má přijít na věc, bojí se a cukne. Zklamalo mě, že na její první erotickou scénu ve filmu ji bůhví proč natřeli na zlato. Atmosféra tu je, příjemná hudba a šumění moře taky. Legrační bylo, jak všichni Sardiňáci co chodili pro blondýnu, byli o hlavu menší. Kolega Karlos80 má pravdu, je tu mnoho monologů, dialogů a voiceoverů. ()