Televizní zábavný pořad, kde tři soutěžící hádají písmena pořekadla nebo pranostiky, získávají za to body, které mohou navýšit otáčením kolotoče, nebo naopak zbankrotovat. Na konci si vítěz vylosuje obálku s výhrou. (vilusinska)

katjaaa

Dneska jsem si náhodou jeden díl zapla. S našimi jsem se na to jako dítě dívala a tehdy jsem to měla celkem ráda. Dnes jsme s chlapem obraceli oči v sloup- bezradný Musil,soutěžící pravděpodobně chovanci Jedličkova ústavu (omlouvam se tímto chovancům). Možná jsem jen narazila na jeden z horších dílů,ale spíš ne..Jedna hvězda navíc za F JAKO FTIP :D ()

Razzor_82 odpad!

Bábo toč aneb zábava na úrovni pouťových atrakcí. Nervózní a orosení důchodci se snaží zběsile uhádnout písmenka a dát dohromady jednu významnou pranostiku. Políčko bankrot je zde vnímáno jako nášlapná mina. Pavlík Poulíček v hlavní roli této legendární cirkusové šapitó. To horší z mé nostalgie. 0/10 ()

Koda

Jo, pamatuji si, když mi byly nějaké 3,4 roky, tak jsem na tenhle pořad čuměl jen proto, že se mi líbilo, jak se ten kolotoč točil a chtěl jsem takový mít doma. Soutěžící a Poulíčka jsem tak nějak vynechával. Když to začali dávat opět na Nova Gold, tak mě to začalo bavit ještě více, ale ne kvůli kolotoči, jako takovému, ale kvůli zabití času a člověk u tohoto pořadu přemýšlí, jak je možné, že Poulíček v klidu zvládá střípky, kdy soutěžící tipnou random písmenko, které už je v tajence, řeknou blbě citát, nebo začnou točit kolotoč, místo aby řekli písmenko. Já chápu, že jsou nervózní, ale někdy je to fakt vzít si prášek, ale to by nebyla zábava to potom sledovat, že? Hodnotím z nostalgie a k pobavení nakonec průměrně. ()

rakovnik

Dadel skvěle vystihl televizní nudu, která provázela tento pořad. Po Riskuj! přepínám jinam, i kdyby na ostatních programech běžela jen reklama. Kupodivu nejlepším moderátorem byl uhrovitý vytáhlý mladíček Pavel Poulíček, Gondíci se snažili, ale vytáhnout více akce, vtipu a zábavy z usedlých postarších paní prostě nešlo nikomu. ()

Tommassi3 odpad!

Kolik jen tenhle Kolotoč svezl pouličních degenerátů, než i ti Nově došli a už téměř nebylo nikoho, kdo by se spoceným čelem i rukama vypotil hlášku jako "Gé Gagarin" !! Pavel Poulíček se svojí pověstnou celulitidou v obličeji a famózním účesem však dodnes noc co noc obléká svůj oblíbený svetr a moderuje svůj hranatý pořad dál jako o život, Gondíci Negondíci.. ()

• Za správné zodpovězení tajenky vyhrál soutěžící nejprve 3000, potom 5000 korun. V první řadě pořadu si soutěžící, který získal nejvíce bodů, mohl odnést ceny jako nádobí a elektroniku, ve druhé řadě si odnesli jen peníze za správně zodpovězenou tajenku. Ve třetí řadě soutěžící, který získal nejvíce bodů, na konci pořadu točil kolotočem, ten měl pod hrací částí „okénko“, kde byly možnosti výhry. Nejvyšší výhra se skrývala za Jackpotem. Další možnosti výhry byly mezi 10 000 - 20 000 korun. (Zdroj: Wikipedia.cz)
  • Kolotoč je česká verze anglického pořadu Wheel of Fortune. (Kmotr76)
  • První studio Kolotoče mělo design poutě z 30. let. V roce 1999 dostal kolotoč nový design a soutěžící netočili kolotočem, ale „zařízením“, které rozpohybovalo kolotoč na plátně. Poslední design kolotoče byl moderní a připomínal americké studio. (Kmotr76)