Kami no šizuku

• Japonsko 神の雫 (viac)
všetky plagáty

Kanzuki Šizuku je mladý nadějný muž, jehož otec je světově uznávaným kritikem vína. Jak to tak bývá, tito dva se odcizí a po nějaké době tatínek umírá. Zanechává však po sobě velmi cennou sbírku vín, kterou přenechá tomu, kdo vyřeší jeho hádanku. Dokáže Šizuku identifikovat šest vín? A aby to mělo trochu spád, tak je tu ještě Kanzukiho rival, Tomine Issei, kterého Kanzukiho otec adoptoval před smrtí. (Zíza)

loveless

Uznávaný kritik vín Kanzaki Yutaka zemřel a zanechal po sobě kuriózní závěť - svou sbírku vína v hodnotě 2 bilionů jenů získá ten "syn", který podle jeho nápověd správně identifikuje šest apoštolů a Kami no Shizuku (ano, jedná se o vína). Kanzaki Shizuku a nedávno adpotovaný Tomine Issei (povoláním kritik vína) spolu svedou degustační bitvu, ve které vlastně vůbec nejde o peníze, ale o porozumění. Nejzajímavější postavou příběhu je Kanzaki Shizuku, jež do chvíle než začne řešit úkoly vlastně vůbec víno nepije a tak je jasné, že v příběhu prodělá největší vývoj. Jako problematické u tohohle dorama vidím určení cílové divácké skupiny, protože bych neřekla, že je úplně pro znalce vína... vlastně mě nenapadá v podstatě žádná opravdu větší cílová skupina (krom fanynek Kameho, které si ale značně více dokážou užít jinde). Každopádně ale zajímavé rodinné dorama s příchutí vína. ()

YukiKaze

Zajímavá dorama, která by měla něco říct znalcům vína. :-)) Mám ráda způsob jak se Shizuku pomalu mění s tím, jak se odhaluje jedno víno za druhým. :-)) Příjemná oddychovka. ()

Alisha666

Zatím dávám tři, ale chci se k tomuhle ještě vrátit. Není to žádná upachtěná srdceryvná slátanina s vymaštěnou a upištěnou hlavní hrdinkou, ani s vymletým hlavním hrdinou. Takže cena stoupá. Kdo nemá rád víno, je buran. Takže se tomu odpadu v hodnoceních ani nedivím. Děcka, snižují dobrému seriálu průměr jen proto, že si myslí, že víno se vyrábí z jablek a taky že se jich žádné rodinné drama netýká. Dal bych i vyšší hodnocení, ale jak říkám, dám si ještě repete, přece tu nebudu udělovat hvězdy jen za Kamenashiho grumpy fejs. ()