Legendary Norman Wisdom Live On Stage, The

(divadelný záznam)
všetky plagáty
Veľká Británia, 1989, 57 min

Norman Wisdom

Záznam vystoupení z 28. října 1989 z divadla Playhouse v Harlow, při kterém legenda britské komedie Norman Wisdom dokázal, že stárnutí mu vůbec nic neříká. Tehdy čtyřiasedmdesátiletý komik ihned od svého nástupu na jeviště zaútočil způsobem jen sobě vlastním na bránice všech diváků v sále. Vitální Pitkin během necelé hodiny vystoupení zazpíval několik starých šlágrů ze své nejslavnější éry, stačil se poprat s většinou hudebníků orchestru, opakovaně urazit dirigenta Tonyho Faynea a prokopnout bubeníkovi buben. Kromě toho předvedl své mistrovství ve hře na klarinet, trubku, saxofon, klavír a bicí nástroje. I dnes se diváci nakonec dočkali legendárního výkřiku: „Mr. Grimsdale!“ (dopitak)

dopitak

Ano, ano a do třetice ano! Humor Normana Wisdoma není možná pro každého, rozhodně ale každého zaujme a pod tlakem okolností spojených s tímto sentimentálním vystoupením nakonec Pitkin vítězí. Geniální hudebník, zpěvák a herec Wisdom je i přes blížící se osmdesátku (tehdy) malým ďáblíkem, kterému není nic svaté a jenž nenechá nic v dosahu pódia na pokoji. Tony Fayne, Wisdomův dávný kamarád, si během hodiny představení opravdu "užije". Vřele doporučuji si tohle DVD sehnat a pokud alespoň trochu ovládáte angličtinu, nebude tato hodina rozhodně marná. Norman tu zopakoval většinu gagů z původního divadelního představení z roku 1961. ()