Děj se odehrává v hotelu Berlin ke konci druhé světové války. V tomto hotelu hledají útočiště mnozí: Generál von Dahnwitz (Raymond Massey), člen německého podsvětí Martin Richter (Helmut Dantine), který uprchl Gestapu, elegantní herečka Lisa Dorn (Andrea King), snažící se z Německa utéct, hosteska Tillie (Faye Emerson) a profesor Koenig (Peter Lorre), nedávno propuštěný z Dachau. (akisha)

akisha

Moc to nestrhne. Pro filmy, kde se děj točí okolo pár postav v hotelu, mám slabost odjakživa. Tenhle je ale takovej mdlej, herci nic moc, vyniká tak leda Andrea King a pak ten chlap, co hrál hlavního hrdinu, klasickej tvrďák-klaďák Dušín type. Nepochopila jsem scénu, kde německej frajírek propleskl blonďatou hostesku a do toho hrála hudba, jak když Sam Hawkins trsá s Old Shaterhandem. Peter Lorre tam má tři výstupy, střízliv je v jednom, jinak je navátej jak dělo, ale bez debat podal nejlepší výkon, i když je jeho účast minimální. To už pomalu přestávám chápat, taková banda nýmandů se tam producíruje 98 minut a jemu z nich daj 5, no nic no, člověk nemůže mít všechno. Každopádně ne tak dobrej film, aby stál za to obtížný shánění. ()