Napínavá filmová fikce o havárii atomové elektrárny Dukovany! Děj thrilleru "Jaderná havárie: Den první" se odehrává bezprostředně po havárii atomové elektrárny Dukovany. Do ovzduší unikne větší množství radioaktivity a závod speciálního záchranného týmu s časem začíná. V zamořené oblasti se ocitne i městečko v rakouském pohraničí, jehož obyvatelé jsou ve smrtelném nebezpečí. Krizové centrum uzavře prostor a vysílá na pomoc obyvatelstvu zvláštní jednotky. Minutu po minutě sledujeme boj o záchranu lidských životů v krizovém centru i přímo v ohnisku ohrožení. Podaří se několika osamoceným jedincům uniknout včas ze zóny smrti? Přestože je tento strhující příběh jen pouhou spekulací, věrně vykresluje situaci, která by mohla nastat po havárii jaderné elektrárny! (oficiálny text distribútora)

piglit odpad!

Copak nikdo z autorů, producentů, scénáristů, překladatelů, herců, dabérů nemá technické vzdělání? Nedovedu si představit, jak by se podařilo v Dukovanech zlikvidovat reaktor tak, aby se do vzduchu dostalo 15% štěpného materiálu. Jedině snad shození atomové bomby na reaktor by to dokázalo vysvětlit. Jakmile autoři/překladatelé zabrousí do čehokoliv technického, začnou plácat nesmysly - na hranicích naměřili na pneumatikách aut 40 miliSiemensů - a operátor je z toho v šoku. Nedivím se mu - miliSiemensy jsou jednotky elektrické vodivosti - taky by mě to zarazilo. Patrně měli na mysli miliSieverty - což je jednotka ozáření, ale bohužel ani to tady nesedí, protože tato hodnota musí být vztažená na něco ozářeného - na člověka, a.p. Což u pneumatiky dost dobře nejde. Jinak celý film je celkem zručná propaganda, která má ukázat, že Češi si pěstují na rakouských hranicích atomové bomby s komíny a ohrožují hornorakouské obyvatelstvo, sestávající z malých roztomilých dětí, těhotných žen a o ně pečujících mužů. Děkuji, ale takovouhle propagandu nechci. ()

vanadium

Drama o tom, co by se mohlo stát, ale s pravděpodobností blížící se jistotě se nikdy nestane. Jaderné elektrárny jsou bezpečné, celé problematice radioaktivity bohužel drtivá většina obyvatelstva vůbec nerozumí. Ač je Rakousko moje nejoblíbenější země, ten rakouský strach z jaderné energie jsem nikdy nechápal. Ve filmu jsou obsažena snad všechna klasická klišé (spořádané rodiny v ohrožení, těhotná manželka v ohrožení, děti ve školce v ohrožení, mladý pár v ohrožení, hádka mezi otcem a synem a následné usmíření, testosteronové souboje na pracovišti atd atd..), no prostě hrůza, ale to se dalo čekat (zpívání dětí ve školce mi připomnělo bohužel snad nikdy nezapomenutelnou scénu z filmu Oktopus 2, kdy děti zpívaly v uvězněném autobuse Old McDonald had a farm...). Celkové vyznění je mdlé, radioaktivita bohužel nejde vidět, ale tvůrcům se docela povedlo vykreslit ten pocit, že něco visí ve vzduchu, nicméně film je zakončený hodně otevřeným koncem, takže čekám pokračování ala Jaderná havárie: Den druhý. ()

Drom

Haha, já sem fakt rád, že nejsem rakušan! Krom faktu, že bych dřív umřel na ozáření, než přečetl "Einsatz- und Krisenkoordinationscenter", tak bych fakt nechtěl mít za sousedy ty český diletanty, kteří si nevšimnou, že jim kapku bouchla elektrárna v Dukovanech a píšou si do Rakouska o vyhodnocení situace. Asi pro ty léta praxe rakušanů s jadernou energetikou. Jediné štěstí je, že naši jižní sousedé mají dost pekařů a expertů na radiaci v jedné osobě, jako byl ten obtloustlej zpocenej plešatej dědek, co byl po zásluze odměněn za svoji otravnost. Malým plusem byla snaha o jakési temnější zobrazení, čemuž napomáhá hudební podkres, linoucí se ale takřka celým filmem bohužel beze změny, a některé záběry. Název sice tvrdí něco o prvním dnu, ale film pokrývá asi jenom dvanáct hodin a to už samo něco symbolizuje. Nehledě na fakt, že to je prvoplánová protijaderná propaganda těch, kterým jaderná elektřina nakoupená z ČR nesmrdí. No nic, slyšel jsem sice nedávo, že chudák ČEZ vydělal méně než čekal (pouhopouhou nechutně OBROVSKOU kupu miliard), ale i přes zjevný úpadek doporučuju za poslední peníz nakoupit do Temelína větráky a nasměrovat je na Rakousko. Kdyby náhodou. ()

Monggol odpad!

"A kdo udělal Sigmunda pekaře šéfem? Babyloňani, Egypťani?" Tí Rakúšania sú ale svine. Najväčšieho odborníka na únik radiácie z Česka si drzo zrazia na ceste a nechajú ho zhebnúť. Schválne som to pozrel celé až do konca, pretože na základe pekných tunajších komentárov som bol na to veľmi zvedavý a nesklamalo ma to. Je to sranda. A tá tehotná biofrnda v obchode. Stačilo jej ústne uistenie dokladačky tovaru alebo nejakej kominárovej svokry alebo čo to bolo a hneď bola kľudná, že je to naozaj bio a vyplazí za to dvojnásobnú sumu ani okom nemihne. Úžasná logika (ktorá sa žiaľsatanovi netýka len tohto filmu). A nečudujem sa českým bratom, že tento film vnímajú ako nôž medzi rebrami. Len sa čudujem, prečo to v Čechách vôbec niekto nadaboval a odvysielal. To je podobne iritujúce ako keby mala STV odvysielať oslavný medailón Lajosa Kossutha. ()

Wacoslav1 odpad!

Ach bože to je shit. Ne, že bych se u toho občas nepobavil nad tím jak je to blbý, ale obsahově je pro mě ten film naprosto nepřijatelnej. My Češi jsme pěkně zkurvenej národ. Bouchne nám elektrárna a my lžeme, mystifikujeme zatím co chudáci Rakouští jsou ozařováni!!! Stupidní propaganda nic víc. ODPAD! 0% ()