Dvacetiletá Veronika žije v Praze s hrubiánským přítelem Václavem. Když je muž zatčen za krádež počítače z kanceláře, kde dívka pracuje jako sekretářka, skončí on ve vězení a ona je na hodinu propuštěna. Ve snaze získat peníze na jeho propuštění obrátí se nejprve na matku, která ji však nepříliš vybíravými slovy odmítne, a nakonec na kamarádku Lucii, která se živí jako prostitutka na telefon. Ta jí sice nemůže půjčit tolik, kolik by potřebovala, ale nabídne Veronice, že jí přenechá svého příštího zákazníka, obchodníka Jima Johnsona, který má právě přiletět z Ameriky. Veronika zděšeně odmítne, protože udělat něco takového je pro ni nepředstavitelné, ale Lucie, která by ráda získala čas k návštěvě svého přítele v Amsterodamu, ji nakonec přemluví. Veronika se vydá na letiště, kde nejprve vyprovodí Lucii, a pak si vyzvedne Johnsona. Omylem však jiného muže stejného jména, černošského jazzového muzikanta, který přijel jako záskok za nemocného kolegu na evropském turné jazzového orchestru. Ten pravý Johnson se totiž zdržel při celním odbavení a je omylem vyzvednut Soňou, kterou na letiště poslali organizátoři koncertu. Záměna není odhalena jen proto, že Američané nerozumějí ani slovo česky, a obě dívky zase neumějí anglicky. Situaci navíc zkomplikuje Václav, který je nečekaně propuštěn z vězení, a když se dozví, že si Veronika vyrazila s neznámým černochem, vydá se ji se svým kumpánem Belfagorem hledat. A zatímco bloudí ulicemi, Veronika a Jim najdou způsob, jak spolu komunikovat, a Soňa s druhým Jimem se snaží pomoci prostituce Apollonii, přizvané Jimem k milostným hrátkám, kterou nečekaně přepadne deprese. A když se nakonec všichni náhodou setkají v jazzovém klubu Agharta, je to setkání nejen dramatické a současně humorné, ale také v mnohém překvapující. (oficiálny text distribútora)

Mikec007

Výbornej námět! Prostě taková zajmavá situace, která se tam stala. Ze začátku ty vtípky při konverzaci, kdy jeden nerozumněl druhýmu byly fakt výborný (nebo aspon mě se celkem líbily)! Ale ten konec ten to zabil! Ten konec úplně zničil jinak výbornej námět. ()

Saxos

Pitomou zápletku zachránil Hynek Čermák v roli "hustýho krimoše". Klára Issová ztvárňující "blbku" a úsměvné rozuzlení. Klady: dokonce se jde i zasmát, dokonce i dobrá hláška byla. Závěr: jen jako televizní kulisu k jiné činnosti, ale titulky vás nutí koukat. ()

Lucyane

Trošku slaboduchá komedie:-D ale tak pár zábavných momentů se zde našlo a jazyková bariéra byla celkem dobře vystihnuta...Jinak ale Klára Issová dost nevěrohodná a celý zbytek obsazení taky žádná výhra...Jen ten Jeffrey Joseph byl roztomilý:-) ()

stylR

Pro čtyři stáry je důvodů hned několik. Tenhle film se nesmí porovnávat s ničím ze zahraničí (hlavní premisa), tedy, zabrousíme-li do toho našeho malého filmového rybníčku tak se mi zdá, že tenhle film velmi příjemně atakuje horní příčky.. Zrovna dnes, co to dávají (6.8.2010) tak byl před tím na Markíze film Taková normální rodinka a pááni to je rozdíl, oproti tomu, tedy další české tvorbě, je Mr. Johnson trhák. Ne, opravdu, chyb má tenhle film hodně, ať už trochu rozpačitý výkon Issové nebo už zmíněná tragi-role Vondráčkové (až na ten konec, ten mě pobavil - brečící Václav :). Ale suma sumarum ten film je velmi oddechový, má svoje kouzlo (nepochybně i díky sympatickému a charismatickému amíkovi - vlastně oběma) a rád si ho někdy večer pustím zase znovu. So it is one hell of a charming movie, aint that true? **** ()

JJaannee

Přemýšlím, zda dát jednu hvězdu či dvě. Nakonec dávám dvě, protože jsem to dokoukala a myslím, že tam občas byl i náznak úsměvu. Jinak, příběh dost pokulhává, místy to bylo až trapné. Říkala jsem si, že Klára Issová nebude hrát v tak průměrném filmu. Omyl. ()

blatouchm

Rozhodně nadprůměrná romantická komedie. Skvěle zahrané charaktery. Suverénní Nick Mancuso. Pohodář Jeff Joseph. Možná až moc uťápnutá Klára Issová.  Hynek Čermák jako výbušný křupan byl v každé scéně na ránu a zároveň jsem těžko dusil smích. Zápletka je s přimhouřením oka i uvěřitelná a nenudil jsem se ani chvíli. ()

tmx odpad!

To není komedie, to je naprostá tragédie... Film si zakládá na absenci dialogů, k tomu nemá prakticky žádný děj a ke zbytku se raději ani nevyjadřuju... Film je zhruba v polovině a sleduju ho dál jen z důvodu, abych zjistil, jestli se to stane nejhorším filmem, co jsem kdy viděl. Nejhodnotnějším zážitkem ze sledování tak teď byla reklama na Aha s hlavním tématem "Nejkrásnější zadečky světa". - - - - - Pane Boogeymane, toho kokota si příště nechte od cesty. Tragický film pozná po víc jak půlce i průměrně inteligentní šimpanz. :-P ()

viki_sk odpad!

Cely pribeh tohto filmu bol asi tak narocny ako dej nejakeho porna akurat bez toho sexu a nahoty, aj ked aj naznak toho tam bol. ()

L_Into

Příjemné překvapení v televizi a nepříjemné na ČSFD. Lidi, vážně vám to přišlo tak špatný? Protože mě vůbec. Bylo to vlastně moc milý a netradiční. Zajímalo by mě, jaký by měl film hodnocení, kdyby to všichni hodnotící dokoukali do konce (nebo aspoň do půlky...). Dovolím si tvrdit, že minimálně o 15% větší. Já přidávám o * navíc, ať to aspoň trochu vykompenzuju. ()

X-256

Když tak čtu, jak tady minimálně polovina z komentujícíhc viděla z filmu 7 minut a podobně a dává odpad, musím se docela naštvat. Sakra lidi, přece nemusí bejt každej film psychologickej dryák typu Requiem za sen anebo bezpříběhový intelektuální pásmo typu filmů bratří Coenů!! Jsou potřeba i oddechový filmy a to tenhle snímek splňuje dokonale. Začátek mi doma běžel jako zvuková kulisa, ale už po chvilce jsem u něj seděl a vydržel až do konce. Nenáročnej příběh, půvabně nesmělá Klára Issová, nekonečně sympatický Američan, sice neoriginální, ale pěkně rozvedená zápletka s výměnou bubeníka, co letí koncertovat, za zbohatlíka, co si jede užívat... a nakonec samozřejmý happyend. Doporučil bych film každýmu jako nenáročnou tečku za běžným všedním dnem. Tři a půl hvězdy pro mě, za ty odpady tady přidávám jednu navíc. ()

1990Jirik

Jen blázen by hledal v české komedii, kterou natočil američan nějaké zamysšlení či hlubší námět... Já se u toho skvěle bavil zejména pak na ten ironický konec kdy se všichni zůčastnění setkají v jednom podniku. a uplný závěr kdy ten tvrdej Venca byl s Apollonii u nich doma brečel a ona mu ledovým klidem řekla že by mu prorazila lebku:D... A celkově se mi tenhle film líbíl proto nchápu hodnocení Odpad u mě 4 hvězdy za zabití a zároveň zábavu v nudném večeru s novou:):) ()

Umělec odpad!

Většinou, když slyším, že český film má málo peněz a na některé projekty se ani nerealizují, je mi to líto. A někdy mám úplně opačné pocity. Jak třeba při sledování tohoto filmu... Hloupoučká "komedie" s podivným scénářem, režií i hereckými výkony. Tohle tedy nemusím... 10% ()