Televizní adaptace divadelní komedie hraničící místy s absurditou nebo hororem. Historka o nesmělém venkovanovi, který v Paříži upadne do osidel odchovanců ústavu pro choromyslné... (oficiálny text distribútora)

rivah

Trapnost přeháněná do nesmyslné krajnosti. Staří divadelníci tomuto druhu nuceného humoru říkali "utírat si nos židlí" . ()

honajz2

Jaj Bože, to zas bylo něco... Tu hodně slabou druhou hvězdičku dávám jen proto, že si to dokázalo do jisté míry udržet moji pozornost až do konce, ale taky to bylo jen kvůli tomu, že jsem byl zvědavý, k jakému vysvětlení to vůbec dojde. Zklamalo mě, vypointovalo to strašně slabě a celkem blbě, ale furt lepší něco než nic. A taky nemůžu dát nižší hodnocení z úcty k režisérovi, ale teď bych radši předstíral, že pod tím podepsaný není. Už zpočátku jsem měl tušit průser, jelikož jsem pár minut vážně přemýšlel nad tím, jestli jsem si omylem nestáhl Televarieté. Naštěstí ne, něco se tam po tom zbytečném tanečním vystoupení začalo dít, ale po dvou celkem vtipných scénách začala rozsáhlá tupá konverzačka plná trapných a vynucených pokusů o humor jak z nejhorších děl Zdeňka Trošky a také mistrovství světa v přehrávání, kde fakt bylo něco sledovat, který z herců svoji postavu podá víc afektovaně. Jediný, kdo nebyl úplně mizerný, byla jedna z těch služek, ale ta pak v poslední scéně začala přehrávat taky. Tu předlohu neznám, takže nemám možnost porovnání, ale ať už jsou si podobné jakkoli, tohle televizní zpracování se prostě těžce nepovedlo a tu druhou hvězdu dávám skutečně jen z úcty k režisérovi. Jestli mě ještě někdy něčím podobně zklame, klidně tu hvězdičku shodím. Slabé 2* ()

Peabody

no ono pan Krejčík a komedie nejde moc dohromady, ale jeho schopnost si neomylně vybrat céčkové herce a pak je odpovídajícím svým typickým naprosto zmateným stylem (prosím to je od lidí, kteří s ním dělali) režyzérně "vést" se zde zobrazuje v plné kráse. Takže to odpovídá té hrubce v názvu, kde je jedno -l- navíc. Nebrat ()