Návrat do Silent Hill 3D

• Slovensko Návrat do Silent Hill (viac)

Už několik let je Heather na útěku před temnými silami. V den svých osmnáctých narozenin, po strašných nočních můrách a náhlém zmizení otce, si uvědomí, že už není tou Heather, kterou bývala. Toto nové poznání ji zavede hluboko do světa démonů a hrozí jí věčné uvěznění v Silent Hill. (oficiálny text distribútora)

Caravagio

Pre boha, pre koho tieto filmy točia... Napätie takmer na nule, herecký výkon ako z regálov "Tesca" a dej ani neviem o čom bol... Je málo filmov, ktoré nedopozerám do konca a tomuto dielku k tomu veru nechýbalo. No aj tak som záver skrátil... Pre fanúšika hry je to možno očakávaný snímok, no reálny divák musí odísť sklamaný. ()

janny odpad!

Na youtube sa dajú pozrieť všetky cutscény z hry. Dávajú dokonca väčší zmysel ako tento film a tá záverečná scéna je len pre tých,ktorú poznajú celú sériu hier.Dúfam, že to nebude pripomínať Resident evil a nebude ďalšia časť.V Amerike sa musia poučiť ,že filmom založených na hre sa nedarí ! ()

sOlaR

Už po pár scénách je zřejmé, že film nebude působit tak, jako první díl. Jako žánr je uveden horor nicméně až tolik jsem to nebral. Těch děsivých scén je minimum, o lekavých scénách ani nemluvím. Jedinné, co za něco stálo byla ta hudba, a Pyramid Head. Jinak opravdové zklamání. Bylo to nejspíše natočeno kvůli komečním účelům jelikož druhý díl se nedá srovnat s řadou hororů co v této vychází na stříbrná plátna. Jsem rád že jsem na to nešel do kina, a ušetřil tak. Režie je podlě mě uplně zmatená. Chvilku jsem si říkal, ''wtf'' ? Některé pasáže jsem vůbec nepochopil. A hádám, že sám v tom určitě nebudu. Měl to být velký comeback, ale místo toho je to velká slátanina všeho možného a ani pár sestřiček to nemůže zachránit. ()

Jessiefox

Zkrátka je vidět, že je to podle hororové hry. Hlavní hrdinka chodí, běhá, prchá, občas trochu bojuje, plní questy a ve finále se setká s hlavním bossem nebo "bossyní". Bum a je tu konec. Hurá. Dohráli jsme další hru a hele ono to nekončí už máme mlhovou berličku na další pokračování. Prostě tento námět na film nestačí a měl zůstat perfektní hrou než se stát průměrným až podprůměrným filmem. ()

Dexies

Achjo, achjo, jak z dobrého filmu udělat špatný ? pusť si Návrat do Silent Hill 3D ... jedna * za Carrie-Anne Moss a její blonďaté vlasy :) ... zbytek nestojí ani za řeč ... špatný špatný a špatný ... ()

Herrydos

Tak sem se na to těšil do kina sem se na to chystal obzvlášť když to lákalo na to 3D ale propás sem to tak až teď sem si to sehnal na Blue-ray a musím konstatovat že sem se těšil zbytečně už to prostě není ono to co dělalo jedničku skvělou tu prostě už nefunguje a to 3D sice film trochu pozvedá ale o nic extra taky nejde a některé efekty vypadají jak lunaparková atrakce začíná se to podobat trendu Residenta první filmy dobrý a pak už to de z kopce tak pokud by to tak mělo být i zde raději bych si další exkurzi do Silent Hill opustil 2* za to že ještě chvílemi na mě zavanula jednička ()

ReMusiCZ

Zřejmě jsem jeden z mála, který oproti prvnímu dílu v tomto nic nepostrádá. Propracovanost děje sice není taková co minule, ale za to je dle mě zase záživnější, což osobně oceňuji. ()

NICOTINE

Absolutní výtěr ze sudu. Revelation je vskutku jen kopec z hoven pošahaných strojů a geneticky nedomrdlých černobylských, už dorostlých dětiček. Těšil jsem se. A těšil jsem se zbytečně. Silent Hill je pojem, značka, ale NÁVRAT je jen komereční hovadina :)... Alespoň pro mě ()

+sfinx+

Výborný horor, který se na rozdíl od jedničky upíná spíše k akci a brutalitě, než k té dusné atmosféře nevyřčeného zla. Ale i tak stačí aby zazněly sirény a každý tuší, že něco není v pořádku. Film má stále dobrý spád, úžasné nápady (sestřičky) a další příšery. Jen ten příběh samotný mi zkrátka v prvním díle sednul víc a držel celé to dílo o trochu lépe pohromadě. Tady je důraz opravdu jen na ty jednotlivé výjevy zla s nějakým tím pojítkem, jako nutnou součástí, ale ne páteří filmu. PS: Dobře, že je v názvu 3D, ještě bych tam přidal Dolby digital, blu ray, full hd a mpeg2. Protože to zkrátka do názvu patří a vůbec ho to nekazí. ()

LordLaser

Toto dámy a páni je už len pošpinenie jednotky, ak uvažujete či pozrieť, choďte sa radšej prevetrať von. Je to nezaujímavé. Vidieť, že to tvoril iný človek a zároveň budí dojem, že je to aj iný film. ()

anela

Britští herci a herečky by nikdy neměli hrát americký přízvuk. Dva krásné anglické přízvuky by tenhle film výrazně vylepšily. ()

MorningStar

„Máš v hlavě sice trochu bordel, ale jinak je s tebou kopec srandy.“ Točit filmy podle knih doslovně, nebo na ději co nejvíc měnit? A točit filmy podle her doslovně, nebo na jejich ději co nejvíc měnit? Ať se to udělá tak nebo onak, diváci budou nadávat vždycky (proto třeba nikdy nevydýchám, co udělal David Yates s Harry Potterem) a největším problémem druhého Silent Hillu je, že se snaží o střední cestu namísto toho, aby vyrukoval se svým vlastním příběhem a šel si svým vlastním peklem. Páteř třetího herního dílu je stejná, jen obratle se snaží o co největší změny. Na druhou stranu, Silent Hill neznamená jenom město plné příšer, ale i několik rozdílných realit postavených na sebe, takže se jeden a ten samý příběh dá omílat pořád dokola a dokola na tisíc způsobů. A já příběh Revelation nebudu odsuzovat za příběh, náhodou se mi líbí víc než první díl, ale to je dáno tím, že hlavní protagonistkou není ustrašená ženština, která prchne před vším, co není lidské, nýbrž smířená bojovnice, pro niž je útěk nutný strategický krok. Kdo taky v SH nikdy nezdrhal, že? Adelaide Clemens je perfektní Heather Mason a třeba na její proslov vůči nové třídě jen tak nezapomenu. Kit Harington jakožto oblíbený Jon Sníh taky potěšil, bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by si dle mého zasloužil. To koneckonců platí i o ději. Když ze SH vystřihnete všechny ty povinné hádanky a courání pro klíče, opravdu vám nezbude dlouhý příběh, ale devadesát minut jednoduše nepokryje všechny motivace a naplnění osudu. Do světa deště a divných strojů v pozadí se má klouzat a lézt se z něj má strašně obtížně. Mrzí mě proto, že tu hlavní hrdinka „courá“ prakticky po celý film a někdy jen na pár vteřin. Zatímco v jedničce měly ty přechody mezi světy nějaký smysl, tady jsou vyloženě proto, aby si scénárista odškrtl důležitý dějový zvrat, někoho někam poslal (většinou do háje) a jelo se dál. Kupříkladu co příběh udělal s detektivem Douglasem - wow. Přijde mi to psané za pochodu, bez výdrže někde zůstat a cokoliv tam rozvíjet. Děj se sice snaží střílet jeden nápad za druhým a na znalce her věčně pomrkávat, ale celé mi to přijde jako: „Tak, dostal jsem ji do toho blázince… aha, ale co teď s ní dál?“ Tím ale trpí většina moderních hororů, takže zmínit jsem to musel, ale plivat na to nebudu. Ne, na druhém SH mi vadí něco úplně jiného - hudba a kamera. Do scén, které se snaží o napětí a vykreslují příchod příšery, se sakra nemůže nic vyřvávat. Všimněte si, jak blbě fungují hororové scény z první poloviny filmu, protože na pozadí hraje hudba. A všimněte si, jak dobře fungují ty v druhé, protože se odehrávají za ticha. Akira Yamaoka nás na duši vždycky pohladil v odpočinkových scénách, během rozhovorů, cest na důležitá místa, shledáváních, ale nikdy… nikdy ne v konfrontacích s nestvůrami. K tomu, moji milí, sloužilo rádio. No a kamera je poděs. Kameramanovi by měl někdo vysvětlit, že když se dva lidé hádají, chtělo by to (aspoň občas) vidět celé postavy, rozhazování rukou, postoj, přešlapování, vzteklé krůčky tam a zpátky, nikoliv že se zasekne na detailu (a tak dlouho na jedné postavě) a zůstane na něm až do akční scény. To zaboha nepřepere žádný herec, jakkoliv se bude snažit. Vynechám-li toto, vládne u mě naprostá spokojenost, aneb konečně horor, který se nemusí stydět za ženskou v hlavní roli a budete-li dávat dobrý pozor, zjistíte, že boří pár trapných klišé. Mno, ve světě SH jsem jako fanoušek strávil moře času, takže to určitě není objektivní komentář, ale takhle nějak to vidím. A tvůrcům do příště radím: natočte tříhodinový díl. Pak si budeme povídat o atmosféře, protože tohle není horor, nýbrž temná fantasy. A jako taková funguje sakra dobře, jen fanoušci znalí předlohu budou v menší výhodě, byť dopředu znají všechna monstra a některé zvraty. () (menej) (viac)

natali.sek

Film jsem viděla úplnou náhodou a zůstala jsem u něj až do konce jen kvůli Kitovi Haringtonovi. Jen díky Kitovi dávám hvězdičku, film se mi vůbec nelíbil a vůbec mi nepřipadal jako horor. Sice mám Kita ráda a všechny filmy ve kterých hraje se mi líbí, ale vůbec nechápu, jak mohl vzít roli v tomto "filmu". Rozhodně tento film nedoporučuji, spíše od něho odrazuji. ()

mistrpropr

oproti jedničce, si myslim, velkej progres. Hru Silent Hill 2 jsem dohrál dvakrát (mimochodem největší psycho, který jsem kdy hrál. Byl to psychickej teror, kterej nemá ve hrách obdoby a vypínal jsem to vždycky tak zdeptanej, že jsem pak nějakou dobu nemohl nijak fungovat :) a silent hill 3 mam už dlouho rozehraný. Jedná se o hru, která v tomhle žánru nemá konkurenci (resident evil se tak tváří, ale udělali z toho uplně něco jinýho) a mam jí fakt rád, nehledě na to, že hry mají několik konců, záleží, jakym způsobem člověk hraje, což chápu, že pro psaní scénáře neni dobrý... ale nerozumim tomu, proč ty příběhy několika silent hill v obou filmech motaj dohromady tak, že to ve finále nedává vůbec smysl! jinak vizuál docela pěknej, autentická hudba ze hry (i když jen ta pozitivní. Chápu, že hraní na pilu s různejma skřekama a zvukama např. zabouchnutí dveří (přestože jsou zavřený), by mohlo špinit sedačky v kině :) velkej palec nahoru za monstra, při scéně se sestřičkama, mi opět přeběhl mráz po zádech, když jsem si vzpomněl, jak mě psychicky ničily dřív :) ()

Joshua.Lukas

Shlednuto po druhe, po par letech. Vim ze napoprve se mi to moc nelibilo, ale ted mi to sedlo. Kdyz to porovnam s novejsi produkci typu Ouja nebo Jesabell tak to je parada. Pekne triky, prehledna akce ne jako v RE6. ()

Wiceman

Proč jsem měl pocit, že koukám na pokračování 30 dnů dlouhý noci? Asi proto, že trpí stejnym neduhem pokračování, který je navíc v tak okatym thrídý, až z toho oko bolí. Proč proboha serou tuhle kravinu i do těch nejbéčkovějších věcí na plátně je mi fakt záhada. Holým faktem ale zůstává, že nebýt tohohle prasícího mechanismu, co je v posledních letech děsně cool, nevypadal by film jak třetiřadá TV tvorba. Škrty v rozpočtu a tím i ústupek pro technologii thrídý je tu patrnej už od samýho záčátku a vy pak koukáte na něco, co jen vzdáleně připomíná tu temnou podívanou, jaká přišla s původním Silent Hillem. Vypadat to líp, asi by to ani nebyl tak špatnej film. Jako pokračování to relativně funguje až tedy na to, že příbuzní hlavní fanatický svině z jedničky skáčou z každýho koutu Silent Hillu a jsou ještě šílenější a fanatičtější než původní Christabella z jedničky. Povedená rodinka, no ne?! :D Každopádně příjemný plus je znovupřítomnej Sean Bean, ačkoliv se tu moc neohřeje, a Jon Snow Kit Harington, jehož štěněčí oči jsou všudypřítomný a to i v těch scénách, kdy by se měl tvářit třeba drsně. Hlavní přeobsazená Sharon je sice hezká, ale dost nevýrazná, což byl zřejmě úmysl v obsazování vzhledem k tomu, že pořád s tátou utíkaj před fanatikama ze Silent Hill a vypadat jako Carmen Electra by asi nedělalo dobrotu. Co mě na filmu štve, ale zároveň i potěšilo, jsou všudypřítomný monstra, který se v prvním díle objevovali dost zřídka, ale stálo to za to a tady div nevyskakují z každý škvíry ve zdi. Co mi na tom ale vůbec nevadí jsou nový ,,bossové", kteří jsou opravdu povedení a hrůzostrašní. Nebýt debilního TV looku, děje co je dost přitaženej za vlasy a nevýraznejch postav, možná bych šel s hodnocením víš. Takhle si tenhle počin zaslouží jen horší tři hvězdy. ()

Od fantasy zpátky k hororu

Od fantasy zpátky k hororu

28.11.2010

Touhle cestou se ubírá kariéra britského sympaťáka Michaela J. Bassetta (foto). Není divu – Solomon Kane byl sice fajn, ale (i díky neuvedení v amerických kinech) na sebe nevydělal a na původně… (viac)

Silent Hill pokračuje

Silent Hill pokračuje

08.11.2010

„Neexistují kvalitní filmové adaptace počítačových her,“ tvrdí někteří. „Kromě Silent Hillu,“ kontrují jiní. Na dvojku úspěšného hororu z roku 2006 se čekalo hodně dlouho. Christophe Gans má ale… (viac)

Anderson kráčí v Bollových stopách

Anderson kráčí v Bollových stopách

17.11.2009

Přinejmenším co se posedlosti adaptacemi počítačových her týče. Právě v těchto dnech natáčí Paul W.S. Anderson v Torontu čtyřku Resident Evil s podtitulem Afterlife. Ale už má samozřejmě další plány.… (viac)

Do vězení, z vězení

Do vězení, z vězení

01.10.2009

Tento týden se roztrhl pytel se zprávami kolem vězení a vězňů – těch filmových i těch skutečných. Jak už určitě víte, ve Švýcarsku byl za své 30 let staré hříchy zatčen Roman Polanski a bude to mít… (viac)