El refugio del miedo

• USA Refuge of Fear

Karlos80

Poměrně vzácné (neokoukané) sci-fi drama/fantasy, o tom jak moc poznamená lidskou psychiku a smysly (těch věcí které se na ní negativně podepíšou je opravdu hodně), post-nukleární katastrofa (válka), s pohledu dvou obyčejných párů zavřených v podzemním protiatomovém krytu, kdy jediným jejich kontaktem s okolním světem, je nějaké krátkovlnné rádio! Ten hlavní důvod který mne přiměl k tomu, abych si tento docela neobvyklý film s hodně pochmurnou a klaustrofobní atmosférou pořídil a shlédl, byl herečka Patty Shepard, která je tu vážně rozkošná, zejména pak ve scéně kdy tu provádí neuvěřitelně horké striptýzové číslo, tak aby se zbylé osazenstvo alespoň trochu zabavilo. To musíte vidět:-) Ale i zbytek obsazení nebyl špatný, Craig Hill tady vytvořil pěknou psychotickou roli a Teresa Gimpera pak byla neskutečně paranoidní. Jinak mě to ale moc nenadchlo, film má strašně pomalé-unylé tempo a nuda převládá. 99% filmu se odehrává na jednom jedném místě (vnitřek domu včetně nejbližšího okolí je nicméně docela zajíamvý), ale co jiného by člověk od filmu na toto téma čekal, tak to prostě asi je, sám za sebe si to nedovedu vůbec představit. 2* (za námět a Patty). ()