Vedec Bruce Gordon (Kane Richmond) zostrojí prístroj, ktorý zosilovaním elektrických porúch môže spôsobiť skazu celého sveta. Toto zariadenie privádza diváka do vzdialenej oblasti Strednej Afriky zvanej Magnetické hory. Tam sa nachádza utajené mestečko so šialeným vedcom, ktorý sa snaží získať kontrolu nad Zemou. Gordonovi pomocníci sa musia pokúsiť zastaviť tohto šialenca a oslobodiť vynálezcu a jeho nádhernú dcéru. (matriosa)

zelvopyr

Dával-li bych guilty pleasure extra velkou váhu, bylo by hodnocení daleko vyšší. Co do děje se mi film/seriál stále ještě zdál méně třeskutý než typický Republic seriál, například tento. Musím ale uznat, že si nepomáhal špinavými triky (tj. cliffhanger na konci dílu, kdy třeba auto v plné rychlosti najede do stěny a nikdo nemohl přežít... a na začátku další epizody je to ukázané znovu, natočené jinak). Kostra děje mi hodně připomíná druhořadé Verneovky (konkrétně Výpravu Barsacovu). Nicméně hlavní díl zápletky se vyplýtvá kolem první hodiny a člověk si tak říká, o čem ty další 3/4 budou. Zde přichází, nebudete tomu věřit, docela pěkně podaná myšlenka. Šílený vládce města (na konci je šílenost podpořena nefalšovanou opilostí herce) má celé dva dobrovolné pomocníky krom otroků - hrbáče, zabloudivšího z Richarda III., který mu byl věrný z mindráku, a Apolona v trikotu, který mu byl věrný z neheterosexuální lásky. Zbytek, na kterém měl postavený plán na ovládnutí světa, bylo asi 7 otroků, polozombie vytvořené z černochů. A hlavně má v držení geniálního doktora, kterého drží v šachu svou vřískající dcerou. No a zápletka celého zbytku sestává z toho, že se zapojují neustále další a další skupiny, které se občas rozbíjejí na jednotlivce, a všichni bojují každý proti každému o to, aby doktora získali do své moci a jeho pomocí ovládli svět. Až na hrdinu, samozřejmě. Rekvizity a výprava stojí zato, byly vzaty zřejmě ze studií široko daleko. Co našli, to použili. Laboratoř má slušně funkční Teslovy cívky z Frankensteina (a moderní televizi a radiolokaci), jedna skupina divochů má kostýmy z Kingkonga, zamotá se nám tam výpravná sada dekorací z Orientu s dvěma arabskými tlupami, Indie s šintoistickou kněžkou (včetně tygra v Africe - takové trochu montypythonovské), atd. Obsazením tu máme kompletně první dva Indiana Jonesy minus nacisty. ... Neříkám, že to bylo veledílo, ale kupodivu jsem dokoukal přes poměrně mizernou kvalitu zvuku i obrazu. ()