stub

Přes účast takových hereckých veličin, jakými jsou Eijiro Tono, Kyoko Kagawa, Haruo Tanaka a především Kinuyo Tanaka, jde o jednu z nejslabších věcí od Naruseho, se kterými jsem měl tu čest. Rozjezd je dlouhý, Naruse nejdříve vykresluje postavy a prostředí, nechá diváka vplynout do atmosféry, ten však má po chvíli sklony váhat, zda bude film sledovat nějakou pointu. Toho se sice dočká, ale zhruba až v polovině, kdy tempo nabere na obrátkách (samozřejmě v rámci svých možností) a do hry přijde několik zvratů - zde nejvíc vyniká Naruseho tvůrčí síla a schopnost ty nejběžnější situace rozehrát do rozměrů, které působí mocně a intenzivně, při zachování naprosté civilnosti, obyčejnosti a uvěřitelnosti. Rozhodně nejde o špatný film - v té záplavě klenotů, které Naruse natočil však patří mezi ty, které na mne zapůsobily spíš méně.. ()

rivah

Také jako GINZA KEŠÓ nebo GINZA COSMETICS,,,,Několik dnů ze života tichá gejši, osamělé matky bystrého chlapce. Žena věnující se potřebám jiných, končí v zákoutích Ginzy. ()