Cutie Honey: The Live

• Japonsko キューティーハニー THE LIVE

Subjektiv

Vítejte ve světě, ve kterém k neuúčinějším zbraním patří zmražené ryby, prsa a pozadí, ve světě, ve kterém učitelská lesbická domina ovládá své studenty pomocí německých árií, ve světě, ve kterém vás stárnoucí úředník propíchne metrovým mobilem, křičíc přitom, že se jmenuje Oda Nobunaga (japonský feudální pán, který na konci 16.století započal proces sjednocení Japonska, kvůli krutosti přezdívaný "Král démon"), ve světě, ve kterém se narcista s rozštěpenou osobností může transformovat na svojí transvestitní mahou shoujo verzi, ve světě, ve kterém je člověk, který vždy jednu větu řekne anglicky a další japonsky, jedno s kým mluví, ve světě, ve kterém nejlepší výzvědnou službu světa mají japonští bezdomovci. Vítejte ve světě Cutie Honey: The Live. Jestli se vám v něm bude líbit, to se nedá dopředu říct. Děj - Zločinecká organizace známá jako Panther Claw páchá po světě různé odpornosti. V současné době provozuje v Japonsku sázky, při kterých umírá spousta nevinných lidí, kteří ani netuší, že se účastní nějaké hry. Banditům vše hladce prochází až do chvíle, kdy se na scéně objeví Kisaragi Honey, dívka, která se umí transformovat na Cutie Honey, roštěnku v přiléhavém oblečku, která všem nakope zadky. Postavy, herecký projev, kostýmy - Postavy jsou úžasné a zároveň naprosto strašné, ubohé a pitomé. Sama Honey je děsivě inteligentní a přitom se chová hůř než pětileté děcko, její projev je šíleně infantilní, rádobyroztomile žvatlá, má přehnaná kawaii gesta... Všem postavám bez výjimky chybí propracovaná psýché, ale to nevadí, důležité je, že mají nějakou naprosto debilní vlastnost, které se můžete smát nebo nad ní kroutit hlavou. Naprosto nejlepší jsou bezpochyby záporáci. A kostýmy... ty jsou tak dokonale přeplácané, že je radost na to pohledět. Dvě samice v koženém obleku, jedna modrá s modrými vlasy, druhá červená s červenými, lesbická domina v jakémsi skoro až jokerovském obleku s maskou pantera, dáma, které z břicha létají rakety, bělovlasá bohyně zmaru... Už kvůli nim stojí za to se na Cutie Honey: The Live podívat. Souboje - Střelené jako všechno ostatní. Směs wire-fu, pošahaných gagů a supernatural. Bojuje se vším možným: střelné zbraně namísto ruky, rapír, bumerang-meč, platýz, úhoř, mořská hvězdice, břity ukryté v nohách, vlasy, ňadra, jeřáb... Humor - Pokud bych měl shrnout, jaký je humor tohoto seriálu jedním slovem, řekl bych: "Trapný." Neskutečně trapný. Ale občas se mu člověk zasměje, snad i v souladu s tím, co autoři zamýšleli. Verdikt - Seriál s dětinským příběhem, s trapným humorem a přece hodný podívání. Už jen kvůli tomu, abyste poznali něco nového. Nevím nakolik je takový seriál standardem mezi live-action anime. Možná je výjimečný, možná je docela obyčejný, netuším. Ale věřím, že jsem viděl něco, o čem normální Evropan ani nesní. Stal jsem se zasvěceným. Díky hovadině, na kterou budu s láskou vzpomínat. Pokud se však chcete podívat i vy ostatní, mám pro vás dvě POZOR! Je dobré nebýt v anime začátečníkem (domněnka). Může způsobit závažný pokles inteligence (jistota). Ale stejně musíte aspoň chvilku vidět, i když budete zaručeně trpět. Prosté ***. () (menej) (viac)