They Eat Scum

Scenár:

Kamera:

Geoffrey Carey

Flipnic

Taková stará blbůstka ... Jako je to úlet, ale těžko se to hodnotí. Ten snímek nikdy neměl podle mě žádný filmařský ambice. Je to spíš vyjádření jistý kultury v jistý době. Špatná kvalita obrazu a zvuku působí - je - undergroundová. Ale prostě to nebaví a třeba mě ani nijak nešokuje. Je zde dobrá hudba ... No, tentokráte se s PanJosefem moc nestotožňuju. Ani mě to příliš nebralo, co potom "běžného" diváka ... :-)) Spíš taková zajímavost a rarita, ale nic extra od toho nečekejte. Musí se to brát jak to je původně zamýšlený, tedy neplnohodnotný snímek, spíš sranda ... která mi dnes vtipná moc nepřipadne. ()

panjosef

Tohle se musí vidět, jinak nebudete mít ani páru co tady se všechno děje a jakým způsobem je to podaný. První film Nicka Zedda, natočenej s téměř nulovým rozpočtem, dle D.I.Y. přístupu. Mimochodem, tento snímek byl podnětem, díky kterému byl rodícímu se hnutí kolem Zedda později přiřazen název Cinema Of Transgression. Film je geniálním trashovým klenotem, nihilistickým FUCK YOU úplně všemu, výsměchem, dadaistickou operou, splatter komedií, úchylárnou, slovy se to těžko popisuje. Totálně amatérské zpracování, v některejch scénách je naschvál film puštěnej jinou rychlostí, mazec. Děj je v podstatě napůl dadaistickej, mladá punková kočka Suzy Putrid (krásné jméno, že jo :-) ) hraje v hlučné N.Y.C. death rockové kapele, její brácha je zoofilní transvestita zamilovanej do tatovýho pudla a tata je nábožensky založenej kravaťák, kterej Suzi neustále dohazuje nerdy z univerzity. Takhle je děj nastavenej na začátku, pak nás to protahuje nespočtem bizarních ujetejch situací, masakr na ulici, spousta akcí na koncertech v CBGB's, několik zoofilních narážek na šéfy...mazec je scéna se zasvěcováním holčiny která chce bejt punkerka, tak jí nejdřív kapela donutí sežrat živou krysu a potom holku samotná Suzy kotoučovkou rozčtvrtí, uřeže jí kozy a celá kapela se pustí do žranice :-)))) . Dostaneme se až k ovládnutí světa, útoku na elektrárnu a taky k odvetě za ovládnutí světa ze strany zmutovanejch diskoušů (a jednoho obřího brouka), kteří chystají pomstu za rytmů Y.M.C.A.... myslím že tenhle letmej stručnej popis musí stačit, aby to diváka totálně nalákalo nebo naopak zcela odradilo. Já jsem nadšenej maximálně, tohle je punk, tohle je nihilismus, výsměch a revolta vůči všemu, tohle je nespoutanost, tohle je skvost!!!!!!! 9/10 ()