Krimi z prostředí Triád nás zavede mezi obchody s drogami, násilí a vraždy. Vše jde hladce až do chvíle, kdy je jeden z obchodů přerušen policií a jeden člen gangu je zatčen. Zatčeného a zkorumpovaného kolegu je zapotřebí zabít, proto se Lok Tin Hung a část gangu vydávají na policejní stanici vykonat popravu. Později se však ukáže, že zkorumpovaných členů je mnohem víc. Proti Lungovu gangu stojí jeden z nejvyšších členů, a to madam Soso společně se svým komplicem Fatem. Triády se začínají nelítostně vraždit mezi sebou a jejich řady se stále zužují. (TomikZlesa)

Sysel_CZ

Snímek vzniklý ze setrvačnosti, tak to vidím. Samotná zápletka je vcelku klasická a žánrová, ale... Jednak tomu chyběl takový obsah, který by držel moji pozornost. Většina děje je spíš vata s hodně velkým počtem postav. Zbylé ostrůvky jsou akce, která je místy krvavá (střelecká akce) a pak samoúčelná (v tomhle bych film nazval HK Ong-bakem). Totiž detailní záběry na useklé ruce a prsty se spoustou přehnané, do očí bijící krve která je často to hlavní v celém záběru, to je pro mě jako rakev pro film. Nebylo všechno zlé a musím pochválit akční výkony hlavních hrdinů, plus ještě samozřejmě je tu můj oblíbenec Simon Yam, ale tím klady prakticky končí. Hvězdičky jsou spíš jen za ně. ()

tombac

V nesestříhané verzi film pěkně prokoukl a výtku o plochosti beru zpět, jelikož teď již nic nedrhlo a na gangsterku se silným hereckým obsazením bylo radost se dívat nejen co se týče akčních pasáží. Sestříhaná verze nás ochudila mimo jiné o část závěru (končí scénou před skladem) a většinu krvavých okamžiků, včetně poloviny Wu Jingova šermířského umění. K soubojům, respektive akčním scénám, se pojí hlavní výhrada, kterou ke snímku mám. A tou je zbytečně nadměrné použití rušivých stříkanců digitální krve, i v okamžicích, kdy stačilo použít umělou. Rovněž množství digitálních useknutých (ustřelených) končetin nevypadá moc vábně... Ale tím bych si tento jinak po všech stránkách slušný gangsterský nadstandard zkazit nenechal. Navíc Wu Jing je tu zatraceně cool vrahoun jako v Saat po long. ()

imf

Law neumí vyprávět. Když jde o to rochnit si v akčních scénách a sekat lidem ruce a hlavy, zjevně je ve svém živlu, potíž je, že v téhle uondané gangsterké historce k tomu není vůbec žádný důvod. Legračně přestylizované akční scény "mladých borců" si tu chtějí podat ruku s úmornými dialogovými sekvencemi. Snaha o čínského Kmotra na stoprvní způsob ale nemá čím ohromit. Jejich revírem jsou nudné interiéry, jejich tempo je vražedně pomalé a Wu Jing neumí hrát. To je prostě fakt, ze kterého vás vytáhne vždy jen další akční scéna. A těch tu bohužel není tolik, aby udržely pozornost, nehledě na to, že je často vyloženě kazí snaha o nejkrvavější záběr sezóny. Kde je atmosféra? Kde je napětí? Vážně ho máme vyměnit za tohle nesourodé pozlátko? Loni jsem hanil Invisible Target, ale proti tomuhle je to majstrstyk... p.s. ztuhlost filmu v kombinaci s přepálenými chorály mě neskutečně iritovala :) ()

Flipnic

V podstatě takový moderní hongkongský "Kmotr". Gangsterka, kde jdou všichni proti všem, intrikují proti sobě jak můžou a do toho se občas řežou hlava nehlava. Vyprávění děje je však velmi chabé jako celý scénář. Mě osobně se spíše líbili akční scény, ovšem ta digitální krev mi vadí ... a přešel na ni celý Hong Kong v poslední době, viz např. "Gong Tau" apod. Není to špatný film, ale také žádná pecka a dalo se z něj vytěžit mnohem víc. Připadne mi, jako by hongkongská produkce v posledních letech ztrácela síly a na dynamičnosti ... Každopádně potěší stars jako je Sammo Hung, Simon Yam (mohl dostat více prostoru) a mladičký Jacky Wu, který zde slouží jako hlavní bojová síla a svým mečem seká vše, co mu příjde do cesty ... Závěřečný duel Sammo vs Jackie jsem nějak ani nepochopil, v rámci děje a filmu byl zcela zbytečný. Ale rozhodně potěšil, protože bylo na co koukat. ()

kitano

Zacnem kladmi. Velmi lakavy je fakt, ze obsadenie v sebe spaja tri herecke generacie. Nova krv - Jacky Wu (Invisible target), sucasna elita - Simon Yam (Exiled) a stara skola - Sammo Hung (Prodigal Son). Kazda z tychto hviezd zastava vyborne vytypovanu ulohu. Jacky ako energicky a vystredny sidekick, Simon ako bossova prava ruka a Sammo ako stary a skuseny vodca triady. Po tejto stranke film naozaj fungue a film podporuju aj dalsi spolahlivy a casom overeny herci. Dalej je to vsak uz horsie. Gangstersky pribeh ma potencial, no je podavany dost nezazivnym sposobom, dejove zvraty nemaju grady a sceny, ktore by mohli tazit z hereckych kvalit zucasnenych ani zdaleka nevyuzivaju potencial. Strucne povedane - reziser to trochu nezvladol. Pocit nedokonalosti este umocnuju litre pocitacovej krvi a hromada samoucelnych brutalnych scen, ktore akoby zakrivali reziserovu neschopnost vytazit z filmu viac. Chvalabohu akcia je kvalitna a nieje jej malo, taze nuda sa k slovu nedostane. Trochu z krizkom po funuse prichadza uzasny zaverecny suboj Sammo vs Jacky, ktory sice vyzera akoby bol uplne z ineho filmu, no aspon trochu napravil nedobry dojem. Nevychadzam z udivu. Ako to ten Sammo robi ze aj v tomto veku rozdava rany ako zamlada? Koli nemu prizmurim oci a dam aj tu stvrtu hviezdicku. (7/10) ()

• Dvouměsíční natáčení odstartovalo 1. 8. 2007 a odehrávalo se výhradně v lokacích Hongkongu. (Conspi)
  • Původní koncept směřoval k vytvoření pokračování Zóny smrti (2005) s přímým zaměřením na filmovou postavu Samma Hunga. Po zvážení všech kladů a záporů režisér tuto variantu zamítl s důvodem značných omezení především, co se týče jeho záměru znázornění vztahu mezi filmovou dvojicí Lin Ho-lungem (Sammo Hung) a Lok Tin-hungem (Wu Jing). (Conspi)