Paule sa po dlhých rokoch ozve jej láska z mladosti, Pišta Hufnágel a pošle jej pár leteniek, aby za ním priletela do Austrálie aj so svojou rodinou. Pochválil sa tým, že vlastní továreň na vzducholode. Zlákať letenkou zadarmo sa nechal aj ich sused Záviš. V Austrálii Pištu Hufnágela nenájdu. Ten ich vodí za nos listami, ktoré posiela Paule a tak rodina pri hľadaní Pištu Hufnágela napokon precestuje takmer celý svet. (STV)

Recenzie používateľa Kri-kri k tomuto seriálu (1)

Miazgovci na cestách (1978)

Jsem asi jedním z mála, ale ze Smolíkovské trilogie se mi tento seriál líbí nejvíc. Mám rád, když na sebe jednotlivé díly navazují a seriál tak tvoří od začátku do konce ucelený příběh. Pozitivem pro tuto sérii je i absence prvků sci-fi, přece jen k rodinnému seriálu se lépe hodí realističtější děj (třebaže občas trochu přitažený za vlasy). Navíc v této řadě dostanou rovnoměrným podílem prostor nejen všichni členové rodiny, ale také věčně pesimistický a ironický soused Halíř. Rodina působí pospolitější a není nouze ani o vtipné hlášky (zejména Týna perlí jednu hlášku za druhou) a originální, sotva uvěřitelné zápletky. Nápaditost je i v tajemném a stále se skrývajícím Pištovi Hufnáglovi. Výslednou kvalitu dokresluje povedený brněnský dabing v podání vesměs málo známých divadelních herců. 80% ()