Columbo

• Slovensko Columbo zasahuje (viac)
Krimi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (1971–2003), 93 h 41 min (Minutáž: 70–98 min)

Predloha:

Evan Hunter (kniha)

Peter Falk, Vito Scotti, Marshall R. Teague, Joel Beeson, Richard Dysart, Julie Newmar, Shelley Morrison, Carlene Watkins, Chad Willett, Louis Herthum (viac)

Recenzie používateľa Tommassi3 k tomuto seriálu (63)

Columbo (1971)

Peter Falk stvořil nejpodivnější a zároveň největší detektivní mozek, který se naprosto vyžívá v detailech, jejichž neustálým rozpitváváním ve své kouzelné zapomnětlivosti své protivníky naprosto deptá, aby je ve finále rozebral do posledního šroubečku a nemilosrdně jim tak, jak se říká, umyl prdel..;) Sympaťák Columbo hláškující na všechny strany se stal legendou také díky spoustě neotřelých i komických prvků, spoustu z nichž tvůrci záměrně zastírají rouškou tajemství, nejčastěji díky faktu, že nikdy neuvede své křestní jméno či svým neustálým záměrně přitroublým tlacháním o své rodině, známých a především své milované manželce, kterou však nikdy nikdo neviděl !! ;) Miluje svůj vrak Peugeotu 403, svého psa i neustále zmačkaný baloňák v němž často vypadá tak zdevastovaně, že ho padouch prostě nemůže brát vážně a nezřídka ho podcení. Nepotkáte ho, jinak než s doutníkem v ruce, blokem s množstvím poznámek a tužkou v kapse. Falkův roztomile otravný až vlezlý Columbo naprosto švejkovsky hraje idiota a staromilce, přičemž jeho konfrontace s moderními technologiemi patří k nejvtipnějším okamžikům, aby se v závěru vytasil s odzbrojujícími fakty či pečlivě připravenou pastí.. Na první pohled schematická a stereotypními postupy vyprávění nudná záležitost, kdy vraha známe od prvních chvil, dokonale staví na hlavu všechna zažitá žánrová klišé, a strhává tak veškerou pozornost na geniálního Petera Falka, jenž tak činí ze seriálu naprosto jedinečný krimi seriál, která ač také trpí velkou nevyrovnaností jednotlivých epizod patří k tomu nejlepšímu, co bylo v rámci žánru vůbec natočeno.. [ Dabing 5/10 ] Seriál obdržel dabingovou verzi původní pro ČST, dále verzi Mandraxu a nakonec České produkční 2000, obě pro TV Nova s velmi kolísavou kvalitou, Columba si střihli pánové Petr Haničinec a Dalimil Klapka. ()

Vražda podľa knihy (1971) (S01E01)

"Začínáte se mi líbit.." ;) Velmi dobrý tah s touhle pilotní epizodou.. ()

Smrť ponúka pomocnú ruku (1971) (S01E02)

"Asi to nefunguje !!" - "Ale to by mělo.. Ehm.. Máte přece zbraň, poručíku ??" - "Ne, to samozřejmě nemám.." ;) ()

Semienko pochýb (1971) (S01E03)

"Asi jiná větev rodiny, pane.." ;) ()

Prázdny rám (1971) (S01E04)

"Tomu nerozumím, poručíku !!" - "Nejhorší na tom je, že já taky ne.." ;) ()

Jej príležitosť (1971) (S01E05)

"Vy si mě pamatujete ?!" - "Ano, mám výbornou paměť !!" - "Já už si nepamatuji ani své telefonní číslo.." ;) ()

Pasca (1972) (S01E06)

"Kdybyste si stoupnul tady až na okraj tý skály, uvidíte líp, poručíku.." - "Né, děkuji !! Já vám věřím.." ;) ()

Etuda v čiernom (1972) (S02E01)

"Neobtěžujte se těmi šovinistickými poklonami, poručíku !!" - "To bylo tohle ?? Omlouvám se.." ;) ()

Rozhodujúci zápas (1972) (S02E03)

"Kde jste koupil ty boty ??" - "V obchoďáku !!" - "Ah !! Tak v obchoďáku !!" ;) ()

S dýkou v mysli (1972) (S02E04)

"Není to ten poručík, že ne ?! Zrovna jsem se ho chystal sebrat.." ;) ()

Zločinný steh (1973) (S02E06)

"Poručíku, tady není žádná policejní kuřárna !! Tohle je nemocnice a doktor Hidemann potřebuje klid.." ;) ()

Nebezpečná hra (1973) (S02E07)

"To je můj pes, pane, promiňte !! Má hrozně rád odpadky, ani nevím proč.." - "Jak se jmenuje ??" - "Žádný jméno se mu nelíbilo, tak mu říkám všelijak.." ;) ()

Dvojnásobný šok (1973) (S02E08)

"Vím, jak se cítíte, poručíku !!" - "Nó, vždycky to ani já sám nevím.." ;) ()

Sladká, no smrtiaca (1973) (S03E01)

"Mně vážně připadá, jako bychom se znali dlouhý leta.. Jako byste byla členem mojí rodiny.. Jste jako moje sestřenice.." ;) ()

To je vražda, povedalo portské (1973) (S03E02)

"Ukažte !! Určitě je to Ital ??" - "Óh, ano !! Je z Milána.." - "Jó, ze severu !! Tam nahoře dělaj blonďáky.." ;) ()

Kandidát zločinu (1973) (S03E03)

"Já vám něco řeknu.. Jste Ital, poručíku, takže ať chytnete kohokoliv, stejně řeknou, že to byla mafie a že je krejete.. Dejte na mě, poručíku, změňte si jméno.. A kousejte opatrně !!" ;) ()

Dvojexpozícia (1973) (S03E04)

"Ale nikdo mě tam neviděl, poručíku !!" - "Řekl jsem, že máte alibi, ne že máte dobrý alibi.." ;) ()

Vydať alebo zomrieť (1974) (S03E05)

"Pardon !! Ale nedostanu stvrzenku ??" - "Nechte to stát tady !! Vás si zapamatuju.." ;) ()

Dobrá povesť nadovšetko (1974) (S03E06)

"Steve, když už jsi toho robota naučil tolik věcí, nemoh bys mi rozhejbat mýho psa ??" ;) ()

Labutia pieseň (1974) (S03E07)

"Poručíku, kdyby vám nevyšla ta kariéra u policie, mohl byste se živit jako skvělej zloděj koček.." ;) ()

Zemřel herec Burt Young

09.11.2021

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (viac)