Zátoka pašeráků nedostala své jméno jen tak pro nic za nic. Daně v hrabství Cornwall spravovaném urozeným pánem Trevenyanem (Peter Cushing) jsou tak vysoké, že místním rybářům k obživě nic jiného než pašování nezbývá. Poslední dobou ale začalo v okolí přibývat falešně navedených lodí, jejichž posádka končí s podřezaným hrdlem a nákladem neznámo kde. Alotrie páchané pirátskou tlupou kolem Black Johna (Bernard Lee) jsou však přičteny na vrub rybářům, již jsou za trest odsouzeni k doživotní deportaci. Je mezi nimi i kupec Lejeune, s jehož dcerou Louise (Michèle Mercier) se tajně zasnoubil Trevenyanův jediný syn Christopher (John Fraser). Taková nespravedlnost donutí jednat i Kapitána (William Franklyn). (dopitak)

dopitak

Film kupodivu není z produkce Hammer, i když je dost podobný jinému jejich počinu. Atmosféra je ovšem slabší, stejně tak zápletka. Orientace v motivech a vůbec zařazení jednotlivých postav může dělat potíže i zkušeným dobrodruhomilům, mluví se tu těžkou angličtinou. Náplastí na to vše je opravdu nádherná Michèle Mercier, u které rázem zapomenete na blond vlasy z dob Angeliky, osobně jsem celý film nedokázal odbýt vnutkavou myšlenku na orální sex :-) ()

Martin741

Michele Mercier je znama mainstreamu ako Angelika. Nikdy jeje nebolo dopriate prerazit skor nez Angelikou a je to aj tak dobre. Krasna bola, to jo, len aj namyslena a vobec, ale vobec nevie hrat   : 55 % ()