Schyluje se ke druhé světové válce a pro dva zamilované milence, rabínovu dceru Rachel (Nina Dobrev - “Fugitive Pieces”, “Degrassi: Th e Next Generation”) a rozčarovaného německého vojáka Oskara (Jonathan Scarfe – TV seriál “Pohotovost”, “Raising Th e Bar”), to znamená neodvratné odloučení. Oskarova matka Marlene (Daryl Hannah - “Kill Bill”, “Wall Street”, “Žbluňk!”) synovi doporučuje, aby se vzepřel svému otci - generálovi Koenigovi (Kim Coates - “Útěk z vězení”, “Černý jestřáb sestřelen”) a pokusil se Rachel nalézt za každou cenu. Těhotná Rachel se ale zatím vzdává naděje, že by se mohla s Oskarem ještě někdy setkat. I proto ji rabín (Roy Scheider - “Čelisti”, “All Th at Jazz”) provdává za ctihodného a moudrého Bernarda (Zachary Bennett - “Stir of Echoes: Th e Homecoming”), který je na útěku před nacisty. Náhodné shledání obou milenců na nebezpečné ruské frontě pak pro ně znamená tragédii, naději a jednu velkou oběť. (oficiálny text distribútora)

Fiftis

Snímku som si pozrel kvôli krásnej Daryl Hannah, ktorá tu hrala manželku nacistického dôstojníka a priznám sa, že kvôli nej by som aj ja zdvihol pravú ruku. Inak tu máme v skutku nudnú snímku z druhej svetovej vojny a zase typické klišé ako sa nácek zamiluje do židovky. Zo snímky cítiť, že je točená v Kanade a teda pôsobí ako b-čkový TV film, ale ja som dosť ovplyvnený tým, že som videl asi 200 filmov z prostredia druhej svetovej vojny a tak som asi v tomto žánri dosť náročný, lebo som videl naozaj veľa unikátov. Kim Coastes sa do role nacistu hodí, a to nielen svojim účesom či krutým vzhľadom. Neviem akému typu divákov by som film odporučil. ()

Arkos

Tak nevím, ale něco tomuhle válečnému dramatu chybí. Prostě mě to až tak nechytlo a občas se příběhu ani moc nedalo věřit, například když hlavní hrdinka po pár minutách skončí v posteli s německým důstojníkem a vykládá mu jak ho miluje. Na druhou stranu, když si určité nelogičnosti odmyslíme a film bereme jako další z menších válečných filmů, tak se to dá. ()

kalap

Veľmi pekny príbeh o smutných udalostiach 2 svetovej vojny so silnou hrubkou na začiatku filmu,ked židovka Rachel dcera rabina pred svadbou so židom Bernardom sa na prvy kuk len tak necha oplodniť normalnym nemcom Oskarom.No blud.Potom už film plynie celkom svižnym tempom ku smutnému záveru,kde poukazuje na obrovsku nesebecku lasku žida Bernarda,ktorý obetuje svoj život pre svoju ženu a jej lásku k inému mužovi ,ktorého mohol pred tým celkom kľudne zabiť.Dávam štyri hviezdičky a nebyť toho lapsusu na začiatku bolo by tých hviezd päť.No musím povedať,že úplne ináč sa ten film pozerá a aj ho hodnotí človek nežid,ako žid a ja tým židom som.Šalom ()

AndieCZ

Na tenhle film jsem se rozhodla jen kvůli Nině, protože je to 1 z mých oblíbených hereček, ale takhle na hlavu postavený válečný film jsem už opravdu dlouho neviděla. Úplně mi neseděla dějová linie. Jeden den vychřice, druhý den vojáci pochodující po spadlém listí... Navíc takhle špatně bojové scény jsem snad ještě neviděla. Jonathan Scarfe mi moc nesedl. Moc se k Nine nehodí. A zvláštnější milostný trojúhelník jsem taky dlouho neviděla. Nebývá zvykem, že Žid zabije své zachránce a pošle svou milou do rukou Němců. Na závěr musím říct, že Nina zpívá nádherně. Znovu už si film nejspíš nepustím. ()

Morholt

Těžko si vzpomenu, jestli jsem kdy viděl naivnější válečný film s tolika pitomostmi na jednom místě. Ale i když je to občas blbý až to bolí, neměl jsem tendence se kvůli těm všem hloupostem rozčilovat, ale spíš se usmívat. Ke cti tvůrcům slouží, že se nesnažili o nějaké hloubkové psychologické sondy, i když třeba hlavní mužská postava k nim sváděla, a nechali charaktery klouzat po povrchu. Technická stránka věci je poměrně dobrá, ačkoliv vizuál mi místy přišel až moc televizní, ale to se dalo přežít. No a casting, na který se sázelo především, vyšel také, byť Darryl Hannah ukázala, proč nedostává žádné dramatičtější role. Rovina matky jí vyloženě nesedla. Za jedno kouknutí to stojí. 50% ()

• Natáčelo se v kanadské provincii Ontario ve městech Toronto, Hamilton, Dundas a Rockwood. (Terva)