Mladá študentka túži po nezávislosti, to by však nemohla mať takého úzkostlivého otca.
Melanie Porterová práve dokončila štúdium na strednej škole a chce ísť na vysokú. Na tom nie je nič zvláštne až na to, že jej otec, úzkostlivý policajný inšpektor James Porter má pre ňu vysokú školu už dávno vybratú. A tu sa začína problém, pretože Melanie si pôvodne naplánovala s kamarátkami „dámsku jazdu", aby navštívili potenciálne vysoké školy, na ktoré by sa mohli prihlásiť. Otcovi sa dcérin zámer príliš nepozdávam, nevie si predstaviť, že by sa milovaná dcéra a jej kamarátky sa len tak „naverímboha" túlali po USA. A tak s nimi vyrazí ako sprievod. Vysnívaný výlet sa tak zmení na dobrodružnú cestu plnú možných i nemožných útrap, smoly, nehôd a zmätkov. A navyše je tu Melaniin mladší brat Trey so svojím inteligentným prasiatkom... (TV JOJ)

lennyd

Melanie úspěšně ukončila střední školu, a logicky se rozhlíží po nějaké té vysoké. Pro výběr má ale trochu jiná kritéria než její otec. Pro něj je nejvíc důležitá vzdálenost od domova, aby mu milovaná dceruška neutekla nikterak daleko. A tak když si Melanie vybere poměrně vzdálenou školu, udělá vše proto, aby jí její výběr znechutil a přinutil jí nastoupit na jím vybranou školu ... Tak toto se opravdu moc nepovedlo. Nemám nic proti Martinu Lawrencovi (většinou), ale přijde mi, že si postupem času vybírá horší a horší filmy, ve kterých ze sebe dělá většího a většího debila. College Road Trip (ještě takhle zvolený název, aby snad evokoval pokračování vcelku vtipné komedie s Tomem Greenem) tomu téměř nasazuje korunu - tak hloupý film jsem dlouho neviděl. Námět (bohužel) nějakou tu zábavu sliboval, jenže jsem z ní neviděl ani ň. Ale jelikož se na všem má najít něco dobrého, tak i na tomto filmu jedna taková drobnost je - mé (jednoleté) dceři se hrozně moc líbilo to prasátko... ()

otík

Martin Lawrence ve velmi solidní roli milujícího a starostlivého taťky, který doprovází svou dospívající dceru na cestě do Washingtonu na Georgetown. Místy vtipná, místy roztomilá komedie. Musí se nechat, že tento film se Lawrencovi povedl a i když je to kýč až za hrob, přinese jen radost a dobrý pocit. Hudba: Edward Shearmur ()

kenkaku

Walt Disney uvádí... to je třeba si hned od začátku uvědomit aby si člověk správně nakalibroval měřítka očekávání. Takže rodinná komedie bez fekálního humoru a se špetkou "pohádkovitosti" (fyzika, biologie a logika ne vždy funguje tak jako v reálném světě). Přes tuto optiku je College Road Trip naprosto normálně stravitelná podívaná u které se zasmějete a otcové mající dcery si několikrát i souhlasně povzdechnou. ()

Kryton

Lawrence neskutečně nevtipně přehrávající v komedii , která není vtipná ,ale hloupá beze špetky překvapění. Co také čekat od disneyovské produkce. Nedokázal jsem to dokoukat. To i agent v sukni je lepší a to je opravdu děs. Hvězda za to prasátko , které jako jediné bylo vtipné a skutečně hrálo. ()

boda13

kdyz jsem si tento film prohlizel uvazoval jsem jestli se na nej mam podivat nebo ho nechat byt ale diky skvvelemu Martin Lawerencemu jsem se rozhodl ze se na ni podivam a neveril jsem na konci filmu co jsem prave shlednul a shlednul jsem vinikajci komedii plnou zabavy a hereckych vykonu opravdu paradni film . ()

• Arnetia Walker je jen o 9 let starší než Martin Lawrence, přesto ve filmu hraje jeho matku. (HappySmile)
  • Na začátku filmu stojí prasátko Albert u obrázku s nápisem "SOME PIG" (nějaké prase). Je to odkaz na knihu Šarlotina pavučinka, kde jsou slova "SOME PIG" používána k rozlišení jedinečnosti hlavního hrdiny prasete Wilbura. (HappySmile)