Hou fu ma

• Taiwan 猴駙馬 (viac)
Taiwan, 1978, 88 min

Král Chi se pokusí zabránit vraždě císaře, ale sám je z pokusu o vraždu obviněn. Při tom je princezna zasažena jedovatým šípem a král Chi je uvězněn. Císař vyhlašuje, že kdo zachrání jeho dceru před smrtí, za toho ji provdá. Chi má protijed, ale nemůže ho doručit osobně. Posílá tedy vycvičenou opici. Opice princeznu zachrání a císař musí splnit svůj slib. Provdat princeznu za opici. Princezna a opice jsou odeslány na daleký ostrov, kde se jim narodí dítě. Ukrývající se král Chi chlapce začne cvičit v umění kung-fu, aby mohl naplnit svou pomstu. (Terva)

kitano

Kung fu, v ktorom takmer ziadne kung fu nieje. Hlavnu ulohu v tomto filme hraju, ehm.....opice. Opica ako doktor, opica ako manzel princeznej, opice - zachranci Cinskeho cisarstva. Je sice pravda, ze aj mnohe kung fu klasiky maju jednoduchy dej, to vsak vynahradzuju skvelyymi a pocetnymi subojmi. Tu sa nic take nekona. Jedine co potesi je slusna vyprava. Ano, je to riadna kravina. Avsak pekny priklad toho, ze aj pri zlom filme (koli jeho hluposti) sa da bavit. Kazdopadne, neodporucam :) (2/10) ()

Campbell

Chybý tu komedie. Ono přeci jenom když vidíme stráže jak prosí opici aby nic nenapráskala krály tak se člověk může jen smát. Jinak se ale podle mě jedná o zábavnou podívanou. Ninja otrávý princeznu a tak král řekne kdo jí vyléčí tak si jí může vzít, no a na scénu se objevuje opička která jí vyléčí. Je to příběhově šílenost a navíc to připomíná nějakou pohádku. Nicméně čím dál jde film ke konci tak se to trošku zamotává. Bojů tu zrovna moc není ale o to nejde jde o tu zábavu a já se bavil. ()

Terva

Režie - Lee Shi Chieh a Lee Geo Shu. Hudba - Mou Shan Huang. Kamera - Lee Shi Chieh. Hrají - Carter Wong jako king Chi nabo Sing Chen jako Pai Yeh Hu. Jméno opice jsem nezjistil. Taková skoro klasická pohádka. O pokusu vraždy, provdání princezny za toho, kdo ji zachrání a pomstě toho, kdo ji zachránil...klasika. Hezký příběh, málo soubojů. ()