Subjektiv

Nanami-chan je kratičký seriálek určený malým dětem. Mi-chan se svými rodiči se přestěhují do domku, který s mnoha dalšími domy stojí na vzrostlém dubu. Na půdě nového domova nachází Mi-chan Nanami, roztomilé neurčitelné zvířátko, které umí mluvit. Rodina se tak rozrůstá o nového člena. S Nanami a různými sousedy nebude mít Mi-chan o zábavu nouzi... Nanami je seriál roztomiloučký, hravý, pozitivně laděný, jednoduchoučký a především pro děti. Neznamená to ale, že by v něm dospělého nemohlo nic oslovit. Mně se např. moc líbila jedna francouzská sousedka, která měla dům vyzdobený nevkusným mixem západního a východního - dle ní šlo ovšem o nádherné skloubení kultury východu a západu. Nejgeniálnější byl bruselský chlapeček močící do sózu. Sózu (nebo Shishi Odoshi? - poradí někdo?) je ta věc z bambusu na japonské zahradě, která se plní vodou, pak se převáhne a vyleje a třískne sebou o kámen. Navíc seiyuu vdechla této postavě nejúžasnější francouzský přízvuk, jaký jsem kdy u anime slyšel. Škoda, že už jsem starší. Lepší ***. ()