Arnold Schwarzenegger je fenomén a jeho kariéra téměř neuvěřitelná, tedy není divu, že se dočkal filmového příběhu, který se snaží zachytit jeho cestu za slávou a úspěchem. Poté, co prožil v Rakousku nuzné dětství poznamenané mimo jiné také tím, že otec Gustav otevřeně protěžoval jeho staršího bratra Meinharda (který však v roce 1971 zemřel při autonehodě), si splnil svůj sen a odešel do Ameriky, kde se postupně upnul ke třem cílům. Stát se mistrem v kulturistice, stát se populárním hercem a proniknout do politiky. Ve všech třech bodech uspěl a jako bonus se stal členem rodiny Kennedyových, když se v roce 1986 oženil s Marií Shiverou, se kterou se seznámil už v roce 1977. Film o jeho cestě za úspěchem je pojat jako srovnání dvou etap jeho života. Roku 1974, kdy se po letech tvrdé dřiny chystal bojovat o pátý titul Mr. Olympia potvrdit tak, že je absolutním šampiónem světové kulturistiky. A roku 2003, kdy v oslnivé volební kampani zvítězil v boji o úřad kalifornského guvernéra. Tvůrci nabízejí mezi těmito dvěma obdobími Arnoldova života nejen zajímavá srovnání, ale také potrhují povahové rysy, které se za ta léta příliš neměnily, ať už je to jeho ctižádost a odhodlání nebo vztah k ženám. Film se nevyhýbá ani některým skandálům provázejícím Arnoldovu kariéru a v několika zpětných záběrech se vrací také do Arnoldova dětství. (oficiálny text distribútora)

Morholt

Film, který okolo mě prosvištěl, aniž bych mu dokázal věnovat větší pozornost. Formát, kdy se kampaň před guvérnerskou volbou prolínala s přípravou na Mr. Olympia byl v pořádku, ale podání bylo šedivé a bez šťávy. Co zaujme je Prochnow, který se v několika momentech fakt Arnoldovi podobal. Naopak jeho mladší já je ještě větší herecké kopyto, než býval Schwarzenegger při svých filmových začátcích. I když, co si budem povídat, ona to není žádná sláva ani dnes. 30% ()

otík

Snímek se sice snaží nalákat na to, že mapuje Arnoldovu cestu směrem k filmové i politické hvězdě, ale absolutně to není pravda. Ze tří čtvrtin ukazuje poměrně vtipnou formou Arnoldovu volební kampaň (začneme asi 50 dní před guvernérskými volbami a skončíme hned po jeho vítězství), zbytek času je věnován Arnoldově kulturistické přípravě na Mr. Olympia v roce 1974 a jeho vztahu s dívkou, které dal nakonec kopačky. Ve filmu se nesporně podařilo ukázat Arnoldovu tvrdohlavost jít si za svým cílem, jeho smysl pro humor i odvahu jít do všeho po hlavě ať to stojí co to stojí. Oba herci také dokázali Arnolda obdařit gesty, která jsou mu typická a tak se někdy zdá, jako by to byl Arnold. Mladý Roland Kickinger jakoby Arniemu postavou i obličejem vypadl z oka, Jürgen Prochnow se snaží seč může, ale přeci jen má moc vrásek a chybí mu Arnolda mužnost. Ale film rozhodně nenudí a jeho optimistické naladění může každého diváka strhnout k tomu, aby si pustil nějaký snímek se skutečným Arniem. ()

Andersis

Tenhle životopisný film není moc životopisný. Je to jen o Arnoldově nástupu do politiky, to je vše. Ale i tohle mě celkem zajímalo. ()

Driscoll

10% ---[TV] --- Naprosto nechápu smysl podobného snímku. Převážná část filmu se soustředí na Arnyho kandidaturu na post guvernéra, takže spíš než o vzestup Arnolda Schwarzeneggera se jedná o nudné televizní politické "drama" bez jakéhokoliv napětí a gradace. P.S.: Arnold je pojem, takže "nahradit" ho noname svalovcem a nebo vyschlým Prochnowem (kterého mám spojeného spíše se zápornými postavami) a myslet si, že to divák "spolkne" je takřka zoufalství. ()

sheen

Slabota jak prase, i pro mě fanouška Arnolda. Měl jsem co dělat abych se dodíval do konce. Radši si pustím Pumping Iron, to je 1000x lepčí. ()

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (viac)