23:59 Krvavá minúta

• Česko 23:59 Krvavé minuty před půlnocí (viac)

Mladý a nadějný zpravodajský kameraman Aaron Dougerthy je na vrcholu kariéry. Jeho reportáž o podezřelém z vraždy dvou dětí se má stát senzací roku. Náhle se však jeho život ocitá v naprostém chaosu, když se ráno po bujaré oslavě probere uprostřed polí a nepamatuje si události posledních 24 hodin. Aaron se dostává zpět do města a zjišťuje, že jeho reportáž může být zinscenovaná, a začíná znovu hledat pravdu. Po další ztrátě vědomí se Aaronovi stane velmi zvláštní věc. Objeví, že se nyní nachází v čase o jeden den dříve! Události se právě odehrávají přímo před jeho očima. Ale tentokrát může Aaron zabránit tomu, co se má brzy stát. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Škoda, že to nedopadlo líp, námět to má dost zajímavý (byť jsem ho viděl zpracovaný jinde a mnohem líp), ale celé je to hrozně mdle pojaté, slabě zahrané a natočené je to jako epizoda laciného televizního krimiseriálu, přičemž se to ještě snaží hrát na moderní filmařský styl, ale stejně jako většina pokusů o něj to působí jenom amatérsky. Hlavně to neustálé zoomování je celkem brzo iritující a na atmosféře nic nepřidá, naopak jí ještě víc ničí. Scénář sice není špatný, ale sám toho moc nezachrání. Lepší 2* ()

Gardenboy

Je to dobrý mysteriózny film, s perfektnými hercami a zaujímavou zápletkou avšak spracovanie je niekde na polceste medzi b-čkovým a a-čkovým (hlavne z úvodu). No a hlavne akosi plynie od nikadial nikam. Nie je vysvetlené prečo hlavný hrdina cestuje v čase ani nič okolo toho. Chýba mi tam nejaký "the constant" ktorý by momenty cestovania v čase spájal - okrem toho, že sa to deje presne o polnoci. A záchrana dieťaťa mi ako dôbrý dovod nepríde. Politické machinácie sú načrtnuté len veľmi zrýchla a absolútne neprenikneme k ich hĺbke a podstate. Mohlo by to byť na štyri, ale to by muselo byť z deja vysvetlené viac. Inak psychologická čas´t filmu je na veĺmi dobrej úrovni a prakticky dáva filmu kompletnú hĺbku, bez nej by to bola iba báchorka o spiknutí podobne ako akčnejšie Deja-Vu. Mal som pri záverečných titulkách mierny pocit prázdnoty ... čakal som ešte nejaké vyvrcholenie, ktoré neprišlo. ()

predators

Ale jo, nakonec, když si dám všechno dohromady, nevyzní tento příběh zase tak špatně:-) Škoda jen, že se první půle nenese v duchu té druhé, která nabírá na obrátkách. Závěrečné vyústění v mílový sprint je třešničkou na dortu. Škoda, že pekař nepoužil o něco lepší přísady:-) Ale zle vám z něj nebude:-) 65% ()

Vlkodlak13

Tento film jsem jako více už dřív sehnal když se rozprodávaly video půjčovny. Film je to zajímavý, akorát je celkem zdlouhavý a občas jsem si říkal, co tím chtěl režisér říct. Ze začátku to byl normální film, který se poté zpomalil v průběhu té párty, ale zase se to celkem vyrovnalo, když se objevil z ničeho nic uprostřed pole, to byl celkem zajímavý obrat. Ovšem se to ale začalo opět zpomalovat. Ano, je tam dobře vidět jak se chovají reportéři, jaké je jejich uvažování, je tam i zajímavá zápletka, která se ukáže jako spiknutí ve vyšších kruzích, jen je to bohužel natočeno poněkud nešťastně. Za propracování jsem chtěl dát jen 3-4 hvězdy, ale ke konci to režisér zachránil a konečně to začalo dávat smysl, i když nebyl vysvětlen ten časový skok Aarona, což vnáší do tohoto filmu trochu originality (ne vše, co se nedá normálně vysvětlit a i ve filmu není vysvětleno znamená nějaké mínus), za ten konec jsem se rozhodl dát 4 hvězdy, ale poté jsem viděl v začátku titulků, že to bylo někomu věnováno, tak jsem se rozhodl dát plný počet. I když je film nepovedený, ale je někomu věnován, je to hezké gesto, které si zaslouží ocenit. ----- Pro ty, kteří rádi zkouknou něco originálního, kde není vše nahněno na efektech, tak film doporučuji. Ovšem je tu ale ještě jedno mínus, za které už režisér nemůže, a to je český dabing, je sice dost amatérský, ale překnosnout se to dá. I za to vše, je to pěkný film, který není na škodu shlédnout. ()

Sticks

Holt nie každému sa celovečerný debut podarí. 11:59 je priemernou mysterióznou kriminálkou, kde najväčší problém vidím práve v postave Aarona. Zle napísaný charakter, ktorý mi pripomínal Goslinga z Drive. Avšak len v jeho apatickosti. Rovnako ako v Ink tak aj tu nájdeme zbesilé prepínanie záberov v kancelárii. Bohužiaľ to bolo to jediné, čo malo spád. S pribúdajúcou stopážou klesá snaha o udržanie si diváka inak ako hereckým výkonom a príbehom. Winans tu moc neexperimentoval, čo je veľká škoda, keďže vôbec nevieme ako vníma Aaron to, čo sa mu deje. Napríklad ten obraz pitia alkoholu bol skvelý. Christopher Soren Kelly podal najlepší výkon. Videné v českom DB. ()

• Natáčení probíhalo ve státě Colorado, konkrétně ve městech Denver, Byers a Wheat Ridge. (Terva)