Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (117)

Oltár Mortis (2011) (S03E16)

Opäť fajn epizódka najmä súboj Obiho a Future vadera s ašukou. No a záver celkom očakávaný ale pohoda. ()

Duchovia Mortis (2011) (S03E17)

Vaderova maska nad future vaderom, čo viac dodať. ()

Citadela (2011) (S03E18)

Dobrá epizóda kde sa naša grupa vydáva zachrániť z super väzenia jedného jedajca a jeho kapitána ktorý je sám matkoprc Tarkin. no to bolo top, avšak ani akčné pasáže neboli zlé. ()

Protiútok (2011) (S03E19)

Grupa zdrhá z Citadela nevydá to podľa plánu. akčné scény dobré ale najviac chválim rozhovor future vadera a Tarkina, kde sa nám opäť odhaľuje aká kurva v budúcnosti Anakin bude, zároveň to pekne ukazuje, že v budúcnosti bude Vader Tarkina rešpektovať. ()

Stratený padawan (2011) (S03E21)

Ašuku zajmú jašteričie bazmegy a lovia ju aj pár dalších alá predátor, len škoda, že tam umrela jedna sympatická postava. ()

Lov na Wookiee (2011) (S03E22)

Rovnako fajn diel ako predtým, plus sa nám tu objaví aj Žvejk. ()

Battle Lines (2011) (S04)

Ak nerátam 5 a 6 epizódu kde zohrali hlavnejšie úlohy tie dve plechovice, tak najlepšia séria, ktorá prinesie fajn súboje, fajn rozhovory, nejaké tie veci ohľadom future Vadera, no a navráti našeho polovičného ex sita. ()

Water War (2011) (S04E01)

4 séria začína výletom do sveta podmorského a je to príjemná podívaná. Akčné scény fajn, žraločí kapitán Separatistov poteší a medúzie jednotky prekvapia. ()

Gungan Attack (2011) (S04E02)

Pokračovanie pod vodu kde náš separatistický sharko ukáže, že je fakt víťúz a napriek príchodu gunganov dá republikovým jednotkám po tlame. ()

Prisoners (2011) (S04E03)

Fajn akčný finish, kde vyradenie žraloka je slušné, jeho plány fajnové (len scenár vyžaduje aby to skurvil ale tak čo narobíme) a Jar-jar urobí rozumnú vec (bez irónie). ()

Shadow Warrior (2011) (S04E04)

"My sithové máme prsty všude, jen o tom ješte nevýš." Slušná epizóda kde síce jak rýchlo náš Grievous padne do zajatia, tak rýchlo je voľný ako vták, ale akčné scény dobré, Jar-Jar opäť v príjemnej polohe a zistíme aj prečo v 2 a 3 časti filmovej série absentovala jedna z postáv, ktorá sa objavila v prvej. ()

Mercy Mission (2011) (S04E05)

Totálne zbytočná epizóda s najotravnejším zlatým pačmagom a nejakými crazyfrog čudami. Tak ako klonový vojaci i ja som mal týchto dosť a prešiel som epizódu na rýchlosti 1.5 inak by som dal asi iba 2*. ()

Nomad Droids (2011) (S04E06)

Opäť pamrd v akcii, ale tentokrát je to znesiteľné a akčnejšie podané, dokonca občas aj vtipné. ()

Darkness on Umbara (2011) (S04E07)

WAU. Po 6 fajn ,ale nič extra epizódach dostávame toto. parádna akčná časť na Umbare ktorá vyzerá fakt skvelo (a to hovorí prosím človek čo animáky nemusí), plus tu prichádza postava Jediského generála ktorá ukazuje, že nie každý Jedi je v pohode. ()

The General (2011) (S04E08)

O niečo lepšie pokračovanie kde sa do boja zapoja zaujímavé verzie stonožiek, a zistíme, že náš štvorruký Jedi je fakt zmrdík. ()

Plan of Dissent (2011) (S04E09)

Akcia o niečo slabšia ale ty kokso tie klonie rozhovory majú šmrnc (aj keď síce sledujeme future zradné kurvy), no ale zasek rozkaz 66 mal aj jednu výhodu, dorazili aj takéto prašivé Jediské svine ako náš štvorruký generál. ()

Carnage of Krell (2011) (S04E10)

Epizóda ktorá ukáže že náš future Vader nebol jediný koho sa sithovia snažili zlanáriť. ()

Kidnapped (2011) (S04E11)

Ašuka zachraňuje svoj ľud spod spárov akýchsi mačkobazmekov čo radi obchod s ľudmi. Slušná epizóda a ten robot s bombou to bolo funny. ()

Slaves of the Republic (2011) (S04E12)

Ašuka, Obi a future Vader vyrážajú na záchranu Ašukiných ľudí ale skurvia to a future Vader je postavený pred náročnú voľbu. Súboj v aréne parádny ale krátky. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)