Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

Recenzie používateľa johnsnow k tomuto seriálu (117)

Netvor Zillo vrací úder (2010) (S02E19)

SW verzia King Konga akurát vzhľadom to má viac ku Godzille. Dobrý part. ()

Smrtonosná past (2010) (S02E20)

Síce sa mladý Fett objaví na scéne ale nič moc epizóda. ()

R2 se vrací (2010) (S02E21)

R2 ako záchranca všetkých. išlo mu to pašákovi a najviac funny bolo jak odrbal tú potvoru. ()

Stopy do záhuby (2010) (S02E22)

podarené zakončenie druhej série s fajn akciou. Jo a Hondo mal peknú speech k Bobovi. ()

Secrets Revealed (2010) (S03)

Najhutnejšia séria zatiaľ a kopa zaujímavých nových i staronových postáv. ()

Klonoví kadeti (2010) (S03E01)

super diel kde uvidíme ako prebieha výcvik stormtrooperov a čo sa stane s tými ktorý to doserú. ()

ARC Troopers (2010) (S03E02)

Mega akčný part. Proste brutál cool epizóda. ()

Zásobovanie (2010) (S03E03)

Dobrá epizóda s dosť smutným a silným koncom. ()

Sféra vplyvu (2010) (S03E04)

Epizóda kde uvidíme nášho zeleného pičúsa ktorého neskôr odstrelí Han. No a prestrelka v bare bola fakt cool. Hej a senátorka čupčí to je fakt funny meno. ()

Korupcia (2010) (S03E05)

Síce slabšia epizóda ale ukáže nám, že Mandalorianci sú fighteri nie politici. ()

Akadémia (2010) (S03E06)

Tento diel nám ukáže, že starček premiér je tá zradná kurva stojaca za pašeráckymi aktivitami. Inak slabšia ale stále fajn epizóda. ()

Vrah (2010) (S03E07)

Ashoka musí chrániť Padmé, pred nájomnou vrahyňou Aurou Sing. Podarený part. ()

Zlé plány (2010) (S03E08)

Njaprv som myslel, že hodnotenie epizódy je zlé kvôli Jar-Jarovi, ale nie ono celá epizóda sleduje debilných robotov a nebyť tam Bane a záver s Hutcami, tak dám 2*. ()

Hon na Zira (2010) (S03E09)

Výrazne lepšia epizóda kde síce ide pomalšie tempo, ale záverečný súboj s Banom a ojeb toho Hutca stoja za to. ()

Hrdinovia na oboch stranách (2010) (S03E10)

Diel ktorý ukáže že kurvy nie sú len separatisti ale i senátisti a naopak. Greivusov plán dobrý a je tu jasná ukážka toho, že Dooku má riadne premakané plány. ()

Hľadanie mieru (2010) (S03E11)

Amidala si myslí, že vyhrala a Sidius sa ujebáva lebo vie, že to porieši. A naháňačka po coruscante parádna. ()

Nočné sestry (2011) (S03E12)

Parádny part ktorý doručí super súboje, nejakú tu vesmírnu bitku a predstaví nám nové obyvateľstvo SW sveta. ()

Monštrum (2011) (S03E13)

Diel ktorý nám predstaví nového učedníka starého Dookua menom Savage Opress. Jedna z mála postáv tohto seriálu ktorého si dobre pamätám (hej videl som tento seriál ale nie celý a asi 12 rokov dozadu) a jeho "výberové konanie" i záverečný boj s Jedajcami stál zato. ()

Čarodejnice hmly (2011) (S03E14)

Parádne súboje s mečmi, slušné rozhovory, fajn vtipy a v závere brutus prekvapko, že Darth Maul je nažive. ()

Vládcovia (2011) (S03E15)

Akože síce taká viac kecacia časť avšak záverečná slová toho starca "Odejdeš li, pak se tvé sobectví vymstí tobe i celé galaxii." adresovaná future vaderovi a jeho odlet za jeho znelky, fúú to bolo niečo. ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)