Sódóma je název klubu v Reykjavíku, kde se schází převážně punkeři, a také se zde prodává pajcovaný alkohol. Ale ne vždy jde o kvalitní pití. Hrdinou filmu je spořádaný mladík Axel, který musí sehnat své matce dálkové ovládání k televizi. Jeho punková sestra mu poradí, že by mu ho mohl sehnat Moli, tajný výrobce alkoholu. Ten má ale nyní problémy s majiteli klubu kvůli nekvalitnímu pití. Axel se tak dostává nechtěně do víru událostí, kde je na jedné straně Moli a jeho parta, a na druhé majitelé klubu, což je Aggi Flinki (Eggert Þorleifsson) a jeho "mafie". No, rádi by nazývali "islandskou mafií", ale spíše jsou pro smích. Moli má své způsoby, jak nad nimi vyzrát. A Axel je součástí toho všeho. Kvůli obyčejnému dálkovému ovládání tak zažije dost neobyčejné věci. (Zmiu)

werewolf69

Už istú dobu sa snažím preniknúť do Islandskej kinematografii, bohužiaľ som sa u nej doteraz stretol len s lepším priemerom. Toto ale bolo úplná bomba! Jeden deň v Reykjaviku, kde sa istý mladík snaží zohnať pre svoju mamu ovládač na televízor a pri tom nechtiac zaživa tak bláznivé a bizarné veci že som sa smial a popritom neveriacky krútil hlavou. Skvele natočený film, užasne prostredie no a samotný príbeh, proste nemám čo vytknúť. Určite môj najlepší Islandský film, aký som doteraz videl. ()

journeyman

Švihlost nad švihlost - a přitom v docela obyčejných obrysech. Nejlepší z filmů, ve kterých se shání dálkové ovládání. Nejlepší z filmů o průkopnících islandské mafie, kteří nedokážou ani pořádně namíchat cement. Od filmu z Reykjavíku bych určitě nečekal tolik hlášek, díky kterým se opravdu nahlas zasměju - a nejen tímhle, ale i atmosférou doby má Sódóma Reykjavík tak překvapivě blízko k českým devadesátým, třeba k Ondřičkovu Šeptej a jemu podobným. Pořád mě ale v souvislosti s hlavní "postavou" Axela napadá Big Lebowski, jen to asi nedokážu nijak úctyhodně vysvětlit... ()

DonBraso

Islandská neotřelost nezná mezí v tomto ujetém snímku o dálkovém ovladači a ztuhnutém cementu.Je to komplexně doopravdy zvláštní ujeťárna,která je díky hodině a něco v suchým triku rychle pokořena.Nevím stále,jestli nakonec byla vypuštěná vana či ne z rybkama,každopádně jako Axelova matka,to byla hotová postelová velryba :) ()

terezahol

Film Sódóma Reykjavík naprosto změnil můj pohled na islandskou tvorbu. Pro mne první islandský film, který se nezakládá na exteriérech (nevytváří poetické obrazy využívající tamní krajinu). Hvězdičku jsem ubrala kvůli - na mne příliš - rozvleklému začátku. Ale jinak, ať se zamýšlím, jak chci, nemám co vytknout, pro mne neotřelá komedie, která má ve druhé části spád a několikrát vám připomene, ať "neděláte pro druhé věci, které by oni pro vás neudělali". Je to sodoma a gomora a bláznivá temná noc plná šílených zvratů. A ačkoliv jsou poměrně vypočitatelné, nechcete do poslední chvíle věřit, že se fakt stanou. takže ani jeden z nich nepůsobí jako klišé. Z hudby vás možná rozbolí hlava, z kouře se vám bude chtít kuckat, občasný náznak napětí a strachu vždy záhy proměníte v šokovaný smích. Zápletka? Hlavní hrdina shání ovladač k televizi a neustále se snaží dovolat své hluché matce, aby mu nevypustila z vany zlatou rybku. ()

surfmeda

Jeden z nejznámějších islandských filmů, který se tam stal vskutku kultovním snímkem. Je pravda, že zápletka je sice naprosto banální a potrhlá, ale celkový děj je...............ještě šílenější plný absurdních situací, které člověka doslova odrovnají a zanechají v něm nezapomenutelný zážitek díky islandskému svéraznému humoru. Opravdu krásná oddechovka, ve které nikdy nevíte co všechno se může přihodit při shánění obyčejného dálkového ovládání. ()

Soldier_666

První půlhodinka mě bavila dost, bohužel od trapné/dlouhé scénky před Sodomou jsem se začal nudit a bylo to už jen horší. Rád bych dal špinavýmu Reykjavíku aspoň 4, ale i přes nadšenou metalheads scénu, týpka s trikem Napalm Death je to stejně slabota, takže ušmudlaný 3 - skoro 2... ()