Je májový den a život mladé matky (Michelle Williams) v londýnském výškovém domě je dokonalý. Její malý synek má narozeniny, a když ho s otcem vypravuje na velký fotbalový zápas, snad ani nemůže být šťastnější. Zatímco jsou pryč, narazí na Jaspera Blacka, novináře, žijícího v jednom z těch nádherných domů pod jejím oknem. Když se jí v místní hospodě, kde hledala útěchu v pár panácích, začal šarmantní, sympatický Jasper dvořit, nedokázala mu odolat. Tohoto slunného jarního dne je pokušení zpět. Ale o pár minut později může jen s hrůzou sledovat, jak je jejich zakázaná láska přerušena živým televizním zpravodajstvím o explozi, která rozmetala fotbalový stadion. Její dokonalý život skončil. Když se pak pokouší vyrovnat s pocity viny a smutku, odmítá Jasperovy pokusy ji utěšit. Táhne ji to spíše k manželovu šéfovi Terrenci Butcherovi (Matthew Macfadyen), policejnímu důstojníkovi, který má vyšetřování na starosti. Jak o ni oba muži bojují, začíná vycházet najevo skutečná pravda o událostech onoho májového dne. V plamenech je erotikou nabitý, šokující thriller, plný emocí a života. (Magic Box)

Darknees

První polovina má slušný nástup. Ale to očekávání které by jsme snad chtěly je zazděné zbytečnými výlevy od druhé poloviny. Za první část 4 pecky a za druhou 1. Tři dávám za krásnou Michelle. ()

Misabarry

Asi jsem taky viděla jiný film než co se píše v komentářích. Ano, nemusela bych fotbal a sex, a ani M. Williams, a dva pánové působí spíše pro ozdobu, ale pokud se režisérka chopila tohoto námětu, asi něco sdělit chtěla. Na každého to působí jinak, ale celkově se to snaží zachytit psych. vývoj po traumatu. Odmítání, popírání, zlost, přijetí, smíření, možnost posunu dál. Onen dopis na mnohé působí nešťastně, ale je to jen jeden konkrétní prostředek z metod a forem psychoterapie. Vyznění pro člověka záleží na fázi a zkušenostech života. A samozřejmě lépe zní v originále, i dabing hodně shazuje. ()

k.rakonos

Dle popisu jsem čekal možná víc, ale přesto celkem zajímavé psychologické drama. Začátek atraktivní, na tuhle Williamsku se oproti tenisovým jmenovkyním hezky dívá a kromě svlečené scény se mi líbilo i jak hrála..Ale i když to mělo vyvolat silné emoce, ty se nějak nedostavily, oproti třeba parádnímu Hačikó - příběh psa. Ať už na fotbalovém stadionu nebo kdekoliv jinde, takové filmy se díky invazivní migraci a multikulti neschopné a destruktivní EU, budou moci točit často... ()