Frank Film

Réžia:

Frank Mouris

Frank Mouris

d-fens

vydarený "autobiografický experiment", ktorý však miestami svojim zbesilým strihom a kompozíciou môže vyvolať epilepsiu. Zaujímavé je použitie dvoch komentárov. Jeden je iba suchopárne vymenovávanie akoby prázdnych hesiel, ktoré vytvárajú robotický slovný doprovod tisícom obrazov, a nad tým sa nesie veľmi prirodzene podaná spoveď autora o vlastnom živote a prostredí v ktorom vyrastal od narodenia až po súčasnosť (1973) ()

farfalla

Zaujímavý prehľad niekoľkých rokov života. Jeden komentár rekapituluje ako išiel Frankov život, čo mal rád, o čom premýšľal. Druhý komentár dopĺňa ten prvý akoby cez zátvorky. Frank povie, že sa v škole vždy tešil na veľkú prestávku, pretože bol vždy zvedavý, čo mal zabalené na jedlo. A druhý hlas vymenovává, aké sladkosti mal vtedy rád. Keď Frank povie, že sa vtedy začal zamýšľať nad kúpou svojho prvého auta, druhý hlas vymenováva, aké autá sa mu vtedy páčili. Zaujímavé, ale intenzívne. Taký predchodca filmov ´Caro diario´ (Moretti) alebo ´Všetko, čo mám rád´ (Šulík). ()