Maraton lásky

• Veľká Británia Run, Fatboy, Run
všetky plagáty

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiálny text distribútora)

Ajinka126

Z jakého že je to roku?? Ach ano.. 2007.. v tom roce bylo na světě teprve pár filmů a natočením tohoto velmi originálního příběhu jsi, Davide Schwimmere, přispěl k rozpuku nové vlny kinematografie!! :) Nikdy dřív jsem takovou zápletku neviděla :) !! Jo a kdyby mě chtěl někdo sbalit, tak prosím zaběhněte kvůli tomu maratón a to bude stačit :-D !! ()

Jossie

Až do poloviny u mě měla Schwimmerova komedie hodně dobře našlápnuto, hlavní hrdina byl divný, takový antihrdina, ostatní postavy byly taky zajímavé a zápletka byla docela nevšední. Jenže ke konci se to začalo kazit a padalo jedno klišé za druhým a to je velká škoda. Takže nakonec to přiřadím k lepšímu průměru a dodám, že to docela stojí za vidění. ()

Trainspotter

David "Ross" Schwimmer jako rejža široké publikum nezklamal a tedy ani mě, protože jsem zhruba věděl, co mám čekat. Víme tak, že námět a vůbec scénář jsou jak vystřihnutý z Hollywoodské šablony, nechybí efektivní hra na citečky a pár skoro-fekálních vtípků, hlášek je nedostatek. Simon Pegg jako zevler je dobrej, celkem cool a nad věcí, ale jeho odhodlaného runnera mu nevěřím. Hank Azaria je jako šablonový (zpočátku milej, pak drzej a nakonec vynadá děcku) záporák skvělý. That's all. AR: 2,35:1 - Super 35 ()

Derek

film ktory je na tenkej hranici priemeru. ide o taku prijemnu, nezavadnu, bitsku (to treba zdoraznit lebo humor je to typicky britsky ktory sa v tomto pripade strefuje do americanov) komediu. nebyt komedialneho talentu simona pegga, krasy thandie newton a vedlajsim vtipnym postavam ako indicky landlord ci simonov gamblersky kamarat tak je to obycajny priemer ktory by nebol nicim zaujimavy. ()

Roman.Ticka

Slušná komedie jak vystřižená ze života a výtečně zahraná po právu komikem Simonem Peggem, až na pár nechutných perverzních scén, které můj celkový dojem zkazily a sundaly úroveň kvality filmu daného žánru o dvě příčky v rozsahu maratónského běhu. Zřejmě tím hoši ušatí mířili k jiné cílové skupině, nicméně herecké seskupení a jejich společné úsilí zde mě nasměrovalo do upachtěného, ale zaslouženého finále. Tak tak, šáhnout si na pověstné dno je sakra nepříjemné, ale sakra čas od času potřebné. Jako na zavolanou! ()

• Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)
  • Režisér David Schwimmer si neodpustil malé cameo. Během maratonu sledujte chlápka s čepicí, který Peggovi strčí do ruky pivo. (Pumiiix)