Příběh z pera Richarda Harrise mapuje čtyři dny v životě Flukea Kelsa, trochu zpustlého bývalého oxfordského profesora historie, který se ocitne v Moskvě na konferenci k nově otevřeným sovětským archivům. Jedné noci jej v hotelu navštíví bývalý důstojník NKVD a osobní strážce šéfa tajné policie Lavrentija Beriji. Tento starý muž tvrdí, že byl v době Stalinovy smrti na jeho dače a pomáhal Berijovi ukrást diktátorovy tajné spisy. Kelso se rozhodne, že své poslední ráno v Moskvě využije k tomu, aby prověřil mužovo vyprávění. Ale z neškodné otázky v Leninově knihovně se brzy stává smrtící hon noční Moskvou až do severního Ruska a do pustých lesů poblíž přístavu Archangelsk u Bílého moře, kde se téměř po půl století ukrývalo poslední Stalinovo tajemství. (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Rusko je zvláštní země, kterou se nedá pochopit z několika filmů, ale mohl jsem se setkat s ženou, která byla schopná při jménu Lenin začít mluvit o Slunci na nebi a až božské dokonalosti. Osobně mám ruskou tématiku rád, proto mě Archangel zaujal, i když svým (televizním) rozdělením má zbytečně dost vaty a docela se táhne. Naštěstí Daniel Craig je skvělý a atmosféra o nic horší, přestože se film výrazně táhne, hudba a prostředí vcelku zvládají držet divákovu pozornost. Docela by mě zajímalo, zda by v Rusku další Stalin našil tolik podpory i v moderní době... ()

Malarkey

Tak trochu zbytečná konstrukce příběhu, který by se mohl stát kdyby tohle a támhleto, ale nestal se a proto je to trošku těžké něco takového vůbec točit .Hezké na tom je, že v tom hraje Daniel Craig, který se snaží a na to, že to je televizní mini seriál mu to docela šlape, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tohle je naprosto zbytečný film, a koukat na to přes dvě hodiny je hrozně ubíjející. ()

R1CH1E

Nebýt Craiga a ruské lokality, která má svoje kouzlo a vždy mě dokáže zaujmout, asi bych o tenhle film ani nezavadil. Příběh není špatný, první díl vyloženě nudil, druhý udal slušné tempo a třetí mi přišel tak dobře udělaný, že jsem ani nevěřil, že je to od stejného režiséra. No a předvídatelný konec jen dokonává hodnocení na klasický béčkový film, který je na jedno zhlédnutí a víc ani náhodou. Zdrastuvj! ()

salalala

Zajímavý a na televizní tvorbu poměrně povedený film. Celý snímek má přesně tu atmosféru, kterou bych si u filmu s touto tématikou představoval. Ač by se příběh dal použít jako bondovka, Craig je po celou dobu značně nebondovský a hodně civilní, i když jeho muskulatura příliš nevypadala jako od vědátora, co jen sedí a hloubá v historických pramenech. Jekatěrina Rednikova mu byla dobrou partnerkou a tvůrci se vyvarovali všudypřítomných milostných scén, které tu skutečně nebyly zapotřebí. I přes pomalejší začátek chytne film později tempo a ke konci je strhující. Jen je škoda, jak už se tu píše, že tvůrci nechali na DVD titulky všech epizod a shrnutí, co bylo v minulých částech, to mohli trošku prostřihat. Plusové body dávám taky za věrné a nestranné zachycení Ruska, kde je pořád Stalin uznáván jako tvůrce národa a klidně by se mohlo stát to, co tento film naznačuje. Příjemný zážitek, určitě stojí za vidění. 70% ()

FrajerTom

I přes to, že je tenhle TV film rozdělen na tři díly, zkouknul jsem všechny části naráz jakoby to byl "normální" film a rozhodně sem se nenudil. Co se týče děje, tak v úvodu jde o klasickou pátračku alá Lovci pokladů, která se v závěru mění v opravdu napínavou podívanou. I přes to, že Archangel nezapře svůj televizní původ, jde díky charizmatu Daniela Craiga o velmi příjemný filmový zážitek. ()

• Při rozhovoru profesora Kelsa (Daniel Craig) a prostitutky Zinaidy (Yekaterina Rednikova) krátce po jejich seznámení je v záběru vidět zaparkované Audi se značkou obsahující kód 007. (vesper001)
  • Stalin měl ve skutečnosti dva syny, a to Jakova, který zemřel v německém zajetí, a Vasilije, kterému se stal osudným alkoholismus. Současně měl také dceru Světlanu. (vesper001)