Lucie Vondráčková jako Anička v pohádkovém příběhu Maurice Caréme poznává tajemství říše květin. (oficiálny text distribútora)

akisha

Oficiálně nejhorší večerníček mýho dětství ever. Pamatuju si dobře tu schízu a děs, dokonce i triky na úrovni tlupy kromaňonců. Vrcholem pak byl naprosto strašnej slimák, co sužoval hlavní hrdinku ve svým domě. S odstupem by se tomu snad dalo dát i trošičku víc hvězdiček, ale pouštět to dětem je značně nezodpovědná a krutá činnost. Á propos: Choroš pomož, dřevo oblož! ()

Silencia90

Tomuhle prostě nemůžu dát víc. Lucku mám strašně ráda, a kdybych se na to podívala dneska, asi by se mi to možná i líbilo. Jenže já si pamatuju ten děsivej strach a úzkost co jsem měla když jsem se na to dívala jako malá. A nechci to vidět a zažít znova. To byl snad nejděsivější zážitek z mého dětství. Po téhle a o téhle "pohádce" jsem měla ještě dlouho noční můry! Ze slimáků obzvlášť! Navíc když se podívám do galerie na ty obrázky, ten pocit hrůzy se vrací! Neee, jedna hvězdička za Lucku a dost... ()

teckax

Už vím kde se vzala moje absurdní avšak silná fobie z hmyzu a další podzemní havěti! Vždycky když vidím Lucku V., naskočí mi tahle holčička s příšernou mašlí mluvíce s květinami. Myslela jsem, že se mi to líbilo, ale teď si myslím, že jsem se musela jako malá hrozně bát. To bylo tak znepokojivé a děsivé, že chápu to zarytí do paměti. Jinak nápad živý herec vs loutky zajímavý a animace na tu dobu povedená. ()

RadushM odpad!

Při vzpomínce na tuhle horor-pohádku mě běhá mráz po zádech. Nic krom toho, jak potřeštěná Vondráčková, kterou jsem v tý době znala pouze z klipu Marmeláda, jezdí na plastovém tácku mezi neskutečně obrovskýma kytkama a mezi tím neustále útočící giga-hmyz... Krom toho, že to bylo hnusný, tak to bylo ještě nudný. ()

Agatha

Na mě to mělo kdysi opačné účinky než na většinu ostatních, vůbec mě to neděsilo apod., ale doslova mě tento květinový svět fascinoval. Má fantazie pracovala na plné obrátky a já si nepřál nic jiného než tam být s Aničkou. Když to nedávno vysílali v televizi, tak jsem se na to musel asi po 10 letech znovu podívat. Ale bohužel to kouzlo z dětství bylo pochopitelně téměř pryč. Námět je opravdu dobrý a podobnou pohádku mezi českými jen těžko najdeme. Samozřejmě mi dneska vadí, že hlavní hrdinka je do filmu vsazena před pozadí a těch krásných kulis se ani nedotkla, ale jako děcku se mi to zdálo skutečné. Pro dnešní děti to je asi retro, ale snad se najdou i ti kteří to ocení i dnes... Já byl z toho tenkrát úplně mimo, přišlo mi to jako živé a úplně jiné než ostatní pohádky. ()

• V roce 1994 byla pohádka Království květin oceněna na mezinárodním festivalu edukativních filmů pro děti v Japonsku. (Agatha)