Čím viac viem

(festivalový názov) (študentský film)
  • Česko Čím víc vím (viac)
Krátkometrážny
Česko, 2015, 8 min

Réžia:

Marek Náprstek

Výtvarně nápaditý snímek plný absurdit je příběhem muže, který se chystá zemřít a ohlíží se za svým životem. Procházíme jeho vzpomínkami, kdy se opakovaně ptá po smyslu věcí, který mu ale čím dál tím víc uniká. Co se snaží říct? (Falcon)

Ryuuhei

Naprostá ujetost, jejíž pointu jsem pochopil až díky popisu zde. Jinak nevím, ale díky zpracování a vůbec i průběhu „děje“, který normálně smýšlející mysli připadne leda tak nepochopitelný, nemohu hodnotit jinak. ()

Pepinec

To je sranda, jak se význam i smysl krátkých filmů dozvídám až dodatečně z obsahu. Pokud to byl záměr, abych si na konci stejně jako Falcon položil otázku "co se snaží říct?", měl bych asi změnit hodnocení. Jinak je sice príma, že to má průvodní slovo, ale celkovému vyznění to nijak nepomáhá. ()

Tom_Lachtan

Divnost nejvyššího řádu. A tady se dalo teoreticky s komentem skončit (O=´ Příběh je docela jasný, nijak objevný a to o co tu jde, je zpracování a ani to není úplně perfektní, kresba je neskutečně pitomá a mnohdy nudná v tom smyslu, že tenhle druh vizuálu dneska vidím všude (odporné vlnovky místo nosu!), ale... Je v tom obrovskej kus fantasie, díky kterému je každých pár deset sekund něco nového a přistihl jsem se, že se nevěřícně usmívám, když uběhlo těch osm minut - a to se už hodně dlouho nějakému filmu nepovedlo. o>o>o>http://aniont.com/cs/film/cim-vic-vim o>o>o> ()