"Příběh se společenským a etickým problémem": manželský trojúhelník je ozvláštněn bojem proti prašnosti a průmyslovým exhalacím. Šustot papírových dialogů nedokázali zrušit ani zkušení herci. (oficiálny text distribútora)

Hombre8

Holkám už sice vlasy nerostly, ale ve vzduchu polétaly jen v podstatě neškodné pevné prachové částice. Ej! Kde jsou ty časy! Jinak je to ale jen výchovná rudozelená agitka s počínajícími genderovými prvky, která se maskuje rodinným dramatem. Asi nejhorší počin jinak dobrého scénáristy a režiséra. Dá se ale pochopit, že se v té době musel člověk ponížit, aby mohl začít kariéru. Jedna hvězda za Medřickou, která snad jako jediná neměla gezicht utrápený starostmi o blaho lidu a osobní morální kredit. ()

Pucmeloud

Vzhledem k době svého vzniku je to film nadprůměrný. Pro mě je to film vyvolávající krásné vzpomínky na Ostravu mého útlého dětství, kdy jsme znečištění ovzduší nějak nevnímali a neřešili. Škoda, že záběrů Ostravy je tak málo, ale pochopitelně: není to film o Ostravě...jen se v ní odehrává onen věčný "manželský trojúhelník". ()