Rose Lorkowská (Amy Adams – Kouzelná romance) bývala na střední škole kapitánkou roztleskávaček a randila s hvězdou týmu. Teď je jí přes třicet, je svobodná matka a pracuje jako uklízečka. Její sestra Norah (Emily Blunt – Ďábel nosí Pradu) ještě stále žije s jejich otcem Joem (Alan Arkin – Malá miss Sunshine). Ten je obchodník, který se celý život neúspěšně snaží vyvinout návody na rychlé zbohatnutí. Rose touží po tom, aby její syn chodil do lepší školy a finanční nesnáze se rozhodne vyřešit po svém. Přemluví Norah, aby se s ní pustila do zvláštního druhu podnikání – budou uklížet na místech zločinů. Než se nadějí, jsou obě dívky až po krk ve vraždách, sebevraždách a dalších “špinavých” situacích. Jak ale postupují po žebříčku své drsné profese, začínají pociťovat respekt jedna k druhé a vzniká mezi nimi důvěra a blízkost, po nichž vždycky toužily. Díky tomu, že společně vybudovaly tuto svéráznou živnost, poznávají Rose a Norah i radosti a strasti bezvýhradné loajality a vytvářejí přitom lepší budoucnost pro celou rodinu Lorkowských. (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Maličko morbidní, leč vcelku vtipé i originální - přesto ne zcela uspokojivé. V podstatě se nabízí paralela s poněkud amatérským rozjezdem prezentované rodinné firmy. Pokud mám být upřímná, ze všeho nejvíc mě zaujalo počínání obou rodných sester, které se zjevně ani v náznaku nezatěžovaly rozjímáním o možných zdravotních rizicích, která je v jejich lukrativním oboru podnikání mohou ohrožovat. Obzvláště fascinující je tato skutečnost u "zodpovědnější" z nich, kterážto je - krom jiného - matkou chlapce poměrně útlého věku. A jen tak na okraj: Docela by mě zajímalo, čím jsou ve Státech podmiňovány ekonomické aktivity v podobných profesích a jaké sankce hrozí za porušení stanovených mantinelů. Slaboučké 3* ()

ZkuKol

Poměrně příjemné nezávislé drama, které nepřináší do hry nic nového, ale soundtrack je fajn, obsazení vynikající a příběh poutavý. Navíc po shlédnutí se dostanete do vybraného klubu těch, co viděli dobrý herecký výkon od Stevea Zahna:-) Velmi příjemná civilní stylizace, ale kameraman umí vykouzli i hezké atmosférické momentky a trochu těch lidských emocí pro každého. Rose má těžký život, dítě na krku a hluboko do kapsy, tak začne uklízet místa činu, není to žádný med, ale placené to špatně není... 70% ()

Lischai

Tenhle film je z těch, co asi vypadají líp na papíře než doopravdy. Dvě holky začnou uklízet po sebevraždách a přitom uklidí hlavně samy v sobě - to je super námět. V realizaci se to ale u mě nepřehouplo přes pocit "jaj, hezké, nezávislé". Možná tam bylo moc vykonstruovaných sladkobolných postaviček, možná málo katarze z příběhu - nevím, ale nějak mě to neoslovilo. Ale pokud budete googlit písničku pod opening sekvencí, tak je to tahle: https://www.youtube.com/watch?v=14XooWvwlQQ ()

made1

Za čtyři, ale jde o hodnocení zcela neobjektivní i v rámci subjektivního pohledu, protože Emily Blunt patří mezi moje velké oblíbenkyně. Myslím, že ji ještě čeká velice slibná kariéra, ale mám-li psát jenom o tomhle filmu, musím přiznat, že mě trochu zklamal. Byl dost zábavný, abych se nenudila, ale nemám ráda až tak otevřené konce. Ještě trošičku bych nechala dopracovat konec a bylo by to perfektní. ()

Bobofon

Stále se opakující cimrmanovský prvek očekávání a hned po něm prvek zklamání - ať jde o dialogy, kdy si konverzující osoby náhle v polovině rozhovoru pravidelně přestávaly mít co říct, až po všechny nedotažené dějové linky, např. hledání dcery zemřelé paní podle fotografie - nahozeno, rozehráno, nic z toho, a takhle je to pořád. Toto všechno proloženo urputnou soutěží hlavních postav o to, kdo je nesympatičtější - vítězem jednoznačně malý údajně geniální chlapec, i když i ostatní členové rodiny včetně obou sester se činili. Jedna hvězda za hlavní nápad, který byl ovšem brutálně zadupán pod zem chaotickou režií. ()

• Amy Adams si zahrála přítelkyni Johna Krasinskiho v seriálu Kancl (od r. 2005), zatímco Emily Blunt je jeho přítelkyní ve skutečném životě. (hellstruck)