Senzace - Atrakce - Panoptikum

všetky plagáty
Animovaný / Krátkometrážny
Československo, 1964, 9 min

O "výtečnících", kteří vešli do historie, protože z naivity, bláznovství nebo sobectví, bránili pokroku. (oficiálny text distribútora)

Fabienne

Animovaný snímeček Vladimíra Lehkého nám divákům velkolepě představuje ty "největší blbce" světových dějin. Toto sarkastické zamyšlení je doprovázeno hudbou Štěpána Koníčka, která byla ručně "nakreslena" přímo na zvukovou stopu filmového pásu. Nebyla použita lehkomyslně a beze smyslu - absurdní melodie k absurdním činů opravdu sedí. ()

Machrovic

Možná trochu SPOILER: Co měli společného Urban VIII., Jiří III., markýz Stanford, Thomas Robert Malthus, císař Vilém, Neville Chamberlain a Adolf Hitler? To, že si spolu zahráli v tomto filmu! I přes jistou tendenčnost dílka (natočeno 1964 a tak tam z pochopitelných důvodů chybí Stalin a jemu podobní) se přesto rozhoduju pro čtyři hvězdy kvůli originálnímu námětu a závěru filmu. // mluví Karel Voska // SPOILEROIDNÍ HLÁŠKY: Předvolaný (Galileo) měl tolik drzosti, že předložil důkaz. // Mějte klidně deset dětí. Ze všech přežijí maximálně dvě. ()