Šestidílný trampský seriál podle populární literární předlohy Vlastimila Rady a Jaroslava Žáka. Bohatýrská trilogie, kterou zrežíroval v roce 1969 Pavel Brezina jako "skoromuzikál".

Jednotlivé díly:  1. Vzpoura na lodi Primátor Dittrich
2. Duch lodi se mstí
3. Kdo je pánem na palubě
4. Bez šerifa
5. Nadešel čas boje
6. Kozodojská kompaktáta (oficiálny text distribútora)

rigby

Připomenutí trampingu by bylo příjemné, jen kdyby nebylo takovouto podivnou formou. Děj je velmi skromný, legrácky až trapné. Jen herecké obsazení je výborné. Ale co zůstává a vysoko ční nad tím vším, to jsou písničky. Jen za tohle dávám těch pár hvězdiček a jen kvůli tomu stojí za to se na toto výjimečné dílko podívat. ()

Wolfvater

Kvalit knihy to nedosahuje ani zdaleka, protože kniha je prokládána tak úžasnými historkami, která by v této sérii naopak rušily. Přesto jako svědectví dobové musím hodnotit minimálně za 3 hvězdy. A jelikož seriálu Proč bychom se netopili jsem dal jednu hvězdu, třebas si ji nezasloužil, musím i tady přitlačit a zvednout na konečné 4. Ale kniha je kniha... U té by bylo i 5 hvězd málo. ()

Peabody

Tramp prostě nejsem a Maminko mámo u táborového ohně ve mne vždy vyvolávalo smích, nikoli dojetí. Takže ne pro mne, navíc tedy knihu znám velmi dobře (a kupodivu i jako netramp mám docela rád), ale tohle je jako adaptace podle mne špatné, natahované písněmi až kam. Ne pro mne. ()

Bojinda

Pro mě oddechovka s omezenou životností, stačí jednou vidět. Velký rozdíl od Žákových knih, zejména Bohatýrské trilogie, to bych četl furt dokola :) ()