Francie patří nám dvěma

(festivalový názov)
  • Francúzsko À nous deux France (viac)
? %
Francúzsko / Pobrežie Slonoviny, 1970, 60 min

Tato situační komedie a sociální satira zároveň vypráví o Afričanech, kteří emigrovali do Paříže a nyní se pokoušejí přizpůsobit svému novému okolí. Černý muž se svou bílou ženou a černou milenkou nosí okázale přepychové šaty, přestože je bez peněz. Žena odpovídá na telefony a ochotně hovoří s cizinci, aniž by se zeptala, kdo jsou. Ke střetu dvou kultur dojde ve chvíli, kdy černí pocítí nadřazenost nad bílými v průběhu útoku, jenž se odehraje v jejich novém prostředí. (LFŠ 2006) (oficiálny text distribútora)

Iggy

Francie patří nám dvěma, druhý film režiséra Désiré Ecarého z Pobřeží slonoviny, se měla promítat na 32. LFŠ v Uherském Hradišti v roce 2006 ve dvojprojekci ještě s jeho debutem Concerto za vyhnanství. Bohužel se ale už příliš ohraný filmový pás začal v promítačce škvařit, takže se promítlo jen necelých deset minut. Kromě této kopie údajně už existuje v Evropě pouze jediná, ze které se ale tehdy mělo připravovat dvd. Musel to být smutný pocit, když se vám za třicet let podaří kvůli finančním problémům realizovat pouhé tři filmy a jeden z nich vám shoří při retrospektivě vašich filmů… Každopádně Désiré Ecaré na sobě nedal nic znát a vynahradil nám filmový zážitek svým vyčerpávajícím a zaujatým projevem a diskusí. ()