Kwang-shigi dongsaeng Kwang-tae

• Južná Kórea 광식이 동생 광태 (viac)

Psal se rok 1997, když Yoo Gwang-sik (Kim Joo-hyeok) poprvé spatřil svoji dlouholetou lásku Go Yoon-kyung (Lee Yo-won). Tehdy oba studovali na univerzitě. A ne, že by neměl odvahu dívce své city přiznat, jenže pokaždé, když se odhodlal to zkusit, něco mu jeho plán zhatilo. Uběhlo sedm let a Gwang-sik pracuje jako profesionální fotograf. Jednoho dne si ho najme jeho bývalý spolužák z vysoké, aby zdokumentoval jeho vstup do manželství. Gwang-sik souhlasí. Přeci jen je to jeho práce. Na svatbu jsou pozváni ale i další exspolužáci. A tak se stane, že se Gwang-sik a Yoon-kyung po letech opět setkají. Vypadá to, že má Gwang-sik stále ještě šanci něco udělat. Jenže ani po těch letech mu osud nepřestává házet klacky pod nohy. A navíc se zdá, že se do Yoon-kyung tak trochu zakoukal i Gwang-sikův kolega Kim Il-wong (Jeong Kyeong-ho). Není ale jediný, kdo má problémy v milostném životě. Své o tom ví také jeho bratr Yoo Gwang-tae (Bong Tae-gyu), který se na maratónu zakoukal do krásné běžkyně Lee Kyung-jae (Kim Ah-joong). Jenže už jejich první oční kontakt byl tak trochu podivný – vzhůru nohama a plný slin. Každé další jejich setkání je pak podivnější a podivnější. I tak spolu ale začnou z nějakého prazvláštního důvodu chodit. Problém ale je, že Gwang-tae vůbec nevidí rozdíl mezi láskou a sexem. (EMIA)

Ceres

Vyloženě dobře natočená romantická komedie s dobře snesitelným Bongem, který dodává jeho příběhu filmu to správnou šťávu:-) Jen škoda, že asi po hodině trošku dochází dech, ale naštěstí konec je docela ucházející. Příběhy s pohledu hlavních postav jsou velmi dobře řešený a Korejci tímhle zase bodují. Nebýt 15-20 minut, kdy dojde filmu dech, hodnotil bych mnohem líp, protože tenhle snímek mě učaroval svou velkou pohodovostí, která mi velmi sedla. ()

Shit

Vyloženě špatně natočený, nejenže je tady největší držka Asie Bong Tae-gyu za nějakýho velkýho frajera a milovníka a vyfasuje největší kočku ve filmu, ale ještě i celkově vývoj vztahu hlavní postavy k jeho dejme tomu lásce ze studentských let, kterou náhle potkává, je neuvěřitelně špatně řešenej a to téměř po celou dobu filmu, až po úplně mizernej závěr ()