Pokus o světáckou komedii z vyšších kruhů: Bohatý mladík se vsadí, že se do půl roku stane členem elitního společenského klubu. Ten je mezitím zrušen, protože se jeho zakladatelka, slavná herečka, zamilovala. Ve filmu začínající Nelly Gaierová zazpívala "Zvedněte číši, ať váno pění". (oficiálny text distribútora)

Karlos80

Nepříliš zdařilý pokus o jakousi světáckou komedii z vyšší společnosti, stále stejné, klišovité, naivní, nezáživné, oživení skoro žádné, typický produkt křišťálově čistých melodramat a různých červených knihoven z let 30-36. N. Gaierová ve své první filmové roli nějak vyjímečně nenadchla i když občas vypadala úžasně a ještě si ve filmu vystřihla sólový part v podání písně "Zvedněte číši, ať víno pění''. Ta jedna hvězdička jen za některé extriérové scény z Prahy a např. i z Paříže, což nebyl zas až tak častý jev v československém filmu z poloviny třicátých let. ()

Marthos

Je až s podivem, kolik uvolněných a leckdy až lehounce nevázaných filmů bylo u nás v první polovině třicátých let vyrobeno. Nejčastěji jsme se s jejich hrdiny setkávali v barech a dancingových klubech, kde jsme obvykle nevynechali partičku pokeru a neopomenuli sledovat napínavou sázku v ruletě, abychom se s přehledem přesunuli do společenských salonů a popřípadě i do dámských budoárů, kam nás děj postupně zavedl. Že v závěru došlo na nějaký ten polibek, je vlastně skoro vedlejší, protože hlavním potenciálem těchto filmů byla jejich neodolatelná atmosféra, pramenící ze zdánlivých maličkostí a banalit. Maximálnímu dobovému feelingu nechybí nic ani v případě režie Oldřicha Kmínka. Netradiční sázka, delikátní milostná zápletka, oku lahodící interiéry i exteriéry, automobily, šampaňské, jedna z nejrozkošnějších epizodek Čeňka Šlégla a k tomu sensační Bedřich Veverka, kterého prostě budete zbožňovat od chvíle, kdy vstoupí na plátno. Nevidím důvod předstírat jakékoli pseudointelektuální pózy, když věc je jasná. A koneckonců i nechtěný humor je pořád humor a o ten jde především. ()

Peabody

Příšerná hovadina, zcela ve stylu jiných zvukových filmů Oldřicha Kmínka. Křeč, přehrávání - třeba Čeněk Šlégl coby deklamující milenec, ještě se zbytky vlasů - je neuvěřitelný i na to, že to niky moc herec nebyl. Zvláště doporučuji si všimnout malby obočí několika hrdinů, počínaje Ladislavem Bromem, místy má obočí minimálně 5 centimetrů vedle skutečného, Historka je nezáživná, Nelly Gaierová je ve svých 27 letech po velký kus filmu zmalovaná tak na čtyřicítku, ale jinak snad jediná hraje trochu slušně a párkrát i s mírným odstupem od té hrůzy (navíc v některých lehkých oděvech předvádí docela slušné see through), kvůli ní a kvůli některým starým pražským záběrům (mj vnitřek hotelu Esplanade) tu jednu dám, i když Bedřich Veverka a jeho děsivý výkon v tom hodně brání. Věra Ferbasová si v kratičké scénce zkouší perlový náhrdelník a pak odvleče BV s povelem Tak pojď! A mimochodem v popisu děje je chyba, klub je rozpuštěn až na samý konec filmu a až poté, co se LB stane jeho členem. ()

PetrC.

Prvorepublikový filmový bizár aneb domácí video v biografu. Snímek, ve kterém nefunguje téměř nic. Režie zůstala formálně v éře němého filmu a vůbec se nesnaží vznikající chaos uřídit. Přitom námět není vůbec nesmyslný. Každopádně provedení nejenom že nepokulhává, ale režisérův granát mu pro jistotu odpálil obě nohy. Vizuální bída. Herecká katastrofa, obzvláště v podání Bedřicha Veverky. Hudební podklad snad ještě v normě, což už se ovšem nedá říct o práci se zvukem. Pozitivním momentem je píseň "Zvedněte číši" v podání Nelly Gaierové v samém závěru filmu. 15 % ()

NinadeL

Přímočará rozkoš čiště filmového námětu a střihu. Oldřichu Kmínkovi se tu podařilo navázat na proslulé nemravné pre-code filmy oslavující výhradně bohémské problémy vyšší společnosti. Čili věc je jasná, jde především o sázku. Dále pak možno se nadchnout pro fatální Nelly Gaierovou, které nebylo dopřáno tento gengre posléze plně rozvinout. Škoda. Nicméně labužnické partnerství Bedi Veverky a Ladi Broma, to je pohádka. To je filmové štěstí. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach Prahy a Paríža. (dyfur)