Dramatická kritika chování velkých společností v průmyslu rychlého občerstvení vypráví příběh, jímž se prolínají tři základní dějové linie. V první jde o ilegální přistěhovalce do USA pracující v masném velkozávodu. Další je o vysokoškolské studentce pracující jako brigádnice v rychlém občerstvení a koketující s aktivismem. A poslední nás zavede doprostřed vyšetřování správy podniku. Don Henderson (Greg Kinnear) je marketingovým vedoucím řetězce Mickey's Fast Food Restaurant a má obrovský problém. Kontaminované maso se nějak dostává do karbanátků potřebných pro výrobu jejich nejoblíbenějších hamburgerů Big One. Aby zjistil jak, vypraví se ze svého útulného hnízdečka v jižní Kalifornii do příbytků středoamerických dělníků obsluhujících jejich masné závody a objevuje tam skutečný "rychloobčerstvovací národ" konzumentů, kteří si sami vůbec neuvědomují, že to oni jsou konzumováni průmyslem lačnícím po čerstvém mase a výdělku. (oficiálny text distribútora)

J.Mayen

Asi jsem od filmu očekával trochu víc, toho jsem se dočkal jen na konci,ale zásadní věci se spíš prokecaly, nicméně určitě dobrý na zamyšlení, vše je o penězích asi jako všude a kvalita a zdraví až na posledním místě. ()

ill

Fast Food Nation měl našpápnuto opravdu „z ostra“. Pro mě šel však příliš málo pod povrch. Osobně bych uvítal více dokumentární styl ála Paul Greengrass – více syrovosti. Velmi zajímavý námět ubíjí nedostatek autentičnosti a emotivních okamžiků. Jednotlivé dějové linky postrádají pointu a tak na mě film celkově působí jako „pouhá“ výpověd a ne jako podnět k zamyšlení, který bych od této tématiky očekával. ()

jaqubko

Neviem o čo sa film pokúšal. Ako film nefunguje na dramatickej linke, tak ani na tej kritickej či poučnej. Je na to hneď niekoľko dôvodov: rozdelenie filmu na 3 navzájom neprepojené linky, pričom ani jedna z nich nie je o niečom významnejšom, skôr sú v štýle poviedok a aj to bez poriadneho konca; ďalej film tvrdí o nejakých nekalých praktikách alebo nechutnostiach, ktoré poškodzujú jedlo, ale žiadne neukážu; keď sa v snímke s nezávislými parametrami objavia veľké herecké hviezdy v malých rolách, neviete či to myslia vážne alebo si z toho robia prču, a ruší to; odvolávajúc sa na názov filmu, práveže film vôbec nepoukazuje na lipnutie američanov k fast foodom. Fast Food Nation je proste nevýrazný a nudný, s tými 2* som ešte dosť vľúdny. Nechápem tunajšie "vysoké" hodnotenie. 40/100 Videné v originále. ps.: Určite si po ňom nezajdete do "mekáča". ()

FandaF

Komedie? NE! - Drama? NE! - Romantický? NE! - WTF??? Podle mně docela zajímavý a povedený film - slepenec příběhů - dokument. ()

Gesicht

Je jasné, co chtěl autor snímkem říci, koneckonců už z názvu. Ovšem to jak to řekl budí rozpaky. Zahráno je to hezky, natočeno v "pseudodokumentárním" stylu, ale co nevyšlo, je scénář. Rozpadá se jak rok stará palačinka. Chaoticky skáče z postavy na postavu, aniž by je obvšem nějak výrazně propojoval. Ano, je to místy mrazivé, je to k zamyšlení, je to provokativní, ale většinu času je to neskonale nudné. ()

f1

Co tim chteli rici??? Asi chteli rict uplne neco jineho, ale tohle bylo fakt zle a nechapu, co tam delali Willis, Hawke... ()

Kivis

Tak jsem Fast Food Nation viděl po mnoha letech po druhé a na mém dojmu se nic nezměnilo. Je neuvěřitelné, jak se spousta zajímavých věcí, myšlenek a příběhů dá vyprávět takto nezajímavým způsobem. Ten film kráčí odnikud nikam, jednotlivé příběhy se nikde pořádně neprotnou a jsou naprosto nevyvážené jak do času, tak do kvality. Je to jako když chce člověk sledovat tři přímé přenosy naráz. Chvilku fotbal, trochu déle hokej zpátky na fotbal... a teď to vypadá trochu zajímavě, tak to tady nechám déle, přepnutí na basket, zpátky na hokej á tady už je to v půlce zápasu 7:0, tak na to kašlu.... Zkrátka dávkování jednotlivých příběhů nemá hlavu ani patu, herci nemají moc co hrát. Bruce Willis je tu jen jako jméno na plakát stejně jako Ethan Hawke a Avril Lavigne. Autoři se nám tu snaží promítnout kruté zacházení se zvířaty, morální krizi úspěšného manažera, krizi středního věku, tápání jedné puberťačky, maloměšťáckou náturu, americký sen,... trochu moc rozdílných témat z kterých se možná při troše umu dá mamíchat zajímavý film, ale v tomto případě se tak nestalo. Z šedivého průměru mírně vystrkuje růžky jen téma přistěhovalectví a linka s Mexičany. Pobaví marnost mladých rebelů při vypouštění krav na svobodu a to je tak všechno. Pokud se budete chtít hlouběji zamyslet nad fungováním potravinářského průmyslu a řetězců rychlého občerstvení, nějaký dokument či reportáž ve zpravodajství bude působit určitě mnohem silněji. ()

tomtailor

nečakám,že po zhliadnutí tohto snímku, budú ľudia vo veľkom ignorovať fast foody, ale je dobré si občas uvedomiť, čo všetko sa skrýva pod na prvý pohľad príjemne rozvoniavajúcim polotovarom... ()

JohnyPine

Film, který mě šokoval.Člověka to až nutí přemýšlet o způsobu života, který většina lidí na západě vede.Některé scény(převážně jatka) mi připoměly podobně šokující záběry z filmu Baraka.Kdo jej neviděl, vřele doporučuji. ()

c4p

Rychlé občerstvení je fenomén dnešních dnů. Doufal jsem, že se konečně objevil snímek, který se do hamburgeru s nechutí zakousne, sousto vyplivne, rozmázne podrážkou, dojde domů a to co na botě zůstane mi popíše. Dočkal jsem se tak z půlky. Film se na celou problematiku kouká více ze široka. Nahlédneme pod pokličku zneužívání levné pracovní síly, plivající obsluhu přímo v restauraci a dostaneme se až po pomalu prokouknuvšího člena představenstva firmy. Nebudu zde spoilerovat konec, jen povím, že jedna postava mě zklamala, druhá potěšila, třetí mě bylo líto. Od nezávislého filmu jsem ale čekal trošku dršnější závěr. Proto pouze 4 krát hvězda. ()

trickyy

Pro mě výborný, v podstatě se shoduju s Morien. Tenhle snímek, přestože odhaluje mnohé - nedává moc odpovědí, jenže já myslím, že je to tak ok. Spousta vtipných metafor(Willis - super), kdo chtěl, našel ve filmu víc než nabízel. ()

bonscott

čtyři hvězdy dávám za dobrý nezávislý film (a propos, Willis je v mini roli skvělej) Dialogy obecně velice civilní a přirozené. ()

peproch

Sociálně kritický dokudrama, sleduje jak fastfoodový řetězec je držen, sice veselým ale poddajným managementem, závislými studentíky a exploatovanými mexikánci. Vidíme bídu a přesto nám to chutná. ()

Vůz plný zlata

Vůz plný zlata

01.06.2006

Zatímco čeští filmaři stahují své snímky z většiny festivalů na protest proti nepochopitelnému jednání naší vlády, která neodsouhlasila novelu zákona o české kinematografii, v Cannes se tuto neděli… (viac)

Prst v chilli gratis

Prst v chilli gratis

21.05.2006

Co byste dělali, kdybyste začali jíst právě čerstvě připravené chilli a náhle v něm objevili článek lidského prstu? Já pravděpodobně zvracel. Tohle se stalo právě před rokem a před půl rokem byli… (viac)