Bývalý astronaut NASA Charles Farmer (Billy Bob Thornton) se odmítne vzdát svého snu podívat se alespoň jednou v životě do vesmíru. Na rodinné farmě si začne ve stodole stavět vlastní raketu, která by ho vynesla na oběžnou dráhu. Jeho „vesmírný program“ samozřejmě vzbudí zájem sousedů, kteří se jeho „kutilstvím“ dobře baví. Další, koho začne Charlesův sen zajímat, jsou novináři, kteří větří skvělý příběh na titulní strany. Na druhou stranu vláda neshledává na stavbě soukromé vesmírné lodi nic zábavného. Naopak považuje Charlesův koníček za podezřelý a postupem času za možné ohrožení, které je nutné zastavit. Jediný, kdo věří v Charlesův sen je jeho manželka Audie (Virginia Madsen) a jeho bývalý kolega z NASA (Bruce Willis). To, co začalo jako neuskutečnitelná fantazie jednoho snílka, začíná získávat reálnou podobu.

Hlavních rolí se ujali fantastičtí herci. Astronauta - farmáře si zahrál Billy Bob Thornton (Banditi, Ples příšer, Santa je úchyl!). Jeho manželku ztvárnila Virginia Madsen (nominace na Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon ve filmu Bokovka, Spider-Man), jeho kolegu z NASA Bruce Willis (Sin City – město hříchu, Rukojmí, Banditi). (oficiálny text distribútora)

Soweek

Další z filmů, které by měly hrát na city, ovšem bezúspěšně. Pěkný film to je a Billy si jistě připomněl časy, kdy nehrál v komediích svůj typický charakter drsňáka, ale kdy měl ještě seriózní role, ale nějak to celé vede k tomu, že skončí film a vy si řeknete: "Hmm, hezký." a pak už si na to ani nevzpomenete. ()

Malarkey

Jeden z mnoha těch neuvěřitelných příběhů života, kterým musím fandit od začátku až do konce, protože se na ně příjemně kouká, jsou nadějné, a hlavně vypráví příběh člověka, který i takřka na stará kolena si chce něco dokázat a být slavný po celém světě, což je sen mnoha z nás, ale jen málokomu se podaří splnit. Astronaut v podání Billy Bob Thorntona byl rozhodně ukázkovou rolí, které mu s přehledem jdou, jenom si nedokážu představit, v čem by tento film měl být jinak zvláštní. Herci totiž ve zbylém případě ničím nezaujmou a samotný příběh prakticky taky ne. Ono je to totiž furt jedno a to samé. Tvůrci dají do filmu to, co divák chce vidět a tak to je. Astronaut je průměrný příběh o tom, jak si někdo snaží usnadnit život, o tom jak se svého snu snaží nevzdat celý život až do samého konce, natočen s citem, s umem, ale přecijen s trochu nudným scénářem se prostě nedá nic dělat. ()

aquiver

V podobě animovaného filmu o tomtéž by bylo zdejší ohodnocení nejspíš mnohem výš. Přenesením do hraného, poctivým způsobem natočeného filmu, vzniká dojem, že půjde o sci-fi drama, ale ono přijde něco jiného a divák může cítit zklamání. Astronaut je především krásný americký rodinný film o životních snech a snaze si je splnit. Originální, příjemný, skvěle zahraný kousek, který by na čsfd měl mít 85 %. ()

slovan1

Dobrý námět, s kupodivu normálním člověkem, který bojuje za splnění svého snu. Čekal jsem blázna, který si jen něco usmyslel a plácá se v nesplnitelném snu... Místo toho jsem dostal člověka, který je jednak duševně normální a navíc si jde za svým snem, kterým chce všem vytřít zrak. Pohodový rodinný film, který ale ničím nepřekvapí. ()

Suzana

Rodinná zábava, při které raději nepřemýšlejte, jak je tohle vůbec možné. Proti filmům tohoto typu nic nemám, naopak - velmi ráda si u nich odpočinu. Ale tohle se děsně táhlo...navíc vesmírná sekvence byla dost odfláknutá. Tolik promrhaných příležitostí k efektním záběrům, které by film oživily. Astronautem zkrátka zabijete 104 minut - nic víc. ()

• Mark Polish, který hraje FBI agenta Mathise, napsal k tomuto filmu scénář. (Pumiiix)
  • Když manželka odjíždí v neděli do kostela na mši, zavírá dveře auta, které se ale nedovřou. V dalším záběru už jsou zabouchlé správně. (Pepy)