Znamení kříže

(divadelný záznam)
všetky plagáty

Dramatický příběh lásky nás zavede do Španělska poloviny 17. století, kdy význam této světové říše pomalu upadá a ona je zmítána vnitřními rozpory. Vášnivý příběh Eusebia a Julie je dramatem plným nečekaných zvratů a postupně odhalovaného tajemství. Mísí se v něm tragická vznešenost, stejně jako komická malost. Události se valí jedna za druhou a jejich spád má dynamiku současného světa. Co proti nim zmůže vůle jedince? Znamení kříže bylo úspěšné při udílení Cen Alfréda Radoka 2005. Vladimír Franz získal cenu za hudbu, Helena Dvořáková nominaci za roli Julie. Hana Burešová pak nominaci na inscenaci roku. (oficiálny text distribútora)

Aky

Výtečné divadlo založené už na tom, že samotné drama je dokonale napsané. S pátou hvězdou jsem se udržel zpátky jenom proto, že byť to látka zřejmě vyžaduje, zdálo se mi to přece jen příliš exaltované. Umírněnější projev celého souboru by možná působil silněji. Ale uznávám, že je to spíše otázka individuálního vkusu. ()

effka

Prostě Calderón de la Barca-láska tu nevítězí. Měla jsem z toho obavy, když jsme na to šli do divadla, ale nakonec mě to uchvátilo...atmosféra byla výborná (což asi v televizi moc nevyzní) a hudba Vladimíra Franze taky dokonalá. Oni dva se prostě nikdy neměli milovat... ()

Verunka84

I z divadelniho zaznamu naprosta bomba, vynikajici predstaveni a hlavne naprosto neprekonatelna dvojice Helena Dvorakova - Petr Stepan. Dokonalost sama a jen cekam, kdy to bude CT opakovat, at si to nahraju...doporucuju vsem milovnikum dobreho divadla ()