Posledný prípad prerástol agentovi Boothovi cez hlavu, zničil mu kariéru v FBI a ohrozil život jeho aj celej jeho rodiny. Pri vyšetrovaní vraždy muža, ktorý mal informácie o vládnom sprisahaní aj Tieňovom vrahovi, zasiahol skompromitovaný senátor Hadley. Bootha vyhodili z FBI a jeho dom prepadlo komando troch po zuby ozbrojených zabijakov z tajnej vojenskej špeciálnej jednotky Delta Force, ktorí ho chceli fyzicky zlikvidovať aj s jeho manželkou, doktorkou Brennanovou. Len vďaka nej sa Boothovi podarilo zabijakov zlikvidovať. Ťažko zranený Booth sa po operácii zobudil pripútaný k nemocničnej posteli a Brennanová sa ocitla vo väzení, obaja obvinení z trojnásobnej vraždy. Teraz musia vypátrať, kto stojí v pozadí rozsiahleho sprisahania. (TV Wau)

B.Wilde

Sweetse byla opravdu škoda, ještě když se nedožil ani toho, že by viděl své dítě. Navíc mi start téhle série přijde (nejen z tohohle důvodu) takový jiný, až bych skoro napsala studený... nevím, jestli už i na herce to nebylo moc sérií, natáčení a všeho kolem. ()